У поліцію 18 квітня звернулася із заявою жителька Чернігова, яка повідомила, що стала жертвою шахрая. Використовуючи «обкатану» схему, зловмисник зателефонував жінці, представився співробітником банку і розповів про нібито блокування її рахунку.
Під приводом розблокування картки шахрай дізнався у потерпілої всі реквізити, а потім зняв з рахунку понад 11 тисяч гривень.
Після Великодня в поліцію із заявою звернувся чернігівець. Він розповів, що вдень йому подзвонив невідомий і представився працівником банку. Самозванець переконав потерпілого, що його банківський рахунок заблоковано, а для подальшої роботи потрібно повідомити номер картки, код і термін дії. Дізнавшись реквізити, шахрай зняв з рахунку потерпілого 12500 гривень.
Правоохоронці нагадують власникам банківських карток, що реквізити картки є конфіденційною інформацією, яка не підлягає розголошенню. В іншому разі ви ризикуєте позбутися усіх своїх заощаджень.
Поліція нагадує, що повідомляти будь-кому номер картки, термін її дії та код – те ж саме, що віддати першому-стрічному ключі від помешкання. Будьте розсудливі, всі фінансові питання вирішуйте виключно у банківській установі, у жодному разі не в телефонному режимі.
Замовляючи товари через інтернет, громадяни здійснили передоплату за товар, але продавці виявилися звичайними пройдисвітами. Обдурені покупці звернулися до поліції.
До поліції звернувся фінансовий директор одного з місцевих підприємств із заявою про масштабне шахрайство. Директор розповів, що перерахував у якості оплати за придбання мінеральних добрив комерційному підприємству більше 139 тисяч гривень. Але після цього товар на адресу покупця не надійшов, а продавець перестав виходити на зв’язок.
По допомогу до поліції звернувся житель Чернігова і повідомив, що став жертвою інтернет-шахрая. Чоловік вирішив придбати через всесвітню мережу рюкзак. Продавець затребував плату наперед, покупець погодився і перерахував йому 2300 гривень. Але як тільки гроші надійшли на рахунок зловмисника, той одразу перестав відповідати на дзвінки. Звісно, товар покупець не отримав.
Наступного дня за аналогічною схемою обдурили іншого жителя обласного центру. Той замовив на сайті мобільний телефон, здійснив передоплату в 3900 гривень і став чекати посилки, яка так і не надійшла.
Зважаючи на поширеність аналогічних ситуацій, поліція радить громадянам, які здійснюють покупки в інтернеті, розплачуватися за них виключно післяплатою. Це вбереже ваші гроші і не залишить шахраям жодного шансу.
Інформація про події внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальні провадження за частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому) – карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
Триває досудове розслідування.