ambroziaУ цьому році більше ніж дві з половиною тисячі дітей Менщини змогли організовано відпочити та оздоровитися влітку. А ще наш район знаходиться у небезпечному сусідстві зі «свинячо-чумними» територіями. Про це та інше йшла мова на розширеному засіданні колегії райдержадміністрації у п’ятницю, 29 листопада.

Відпочили на 700 тисяч

Завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Віктор Ємець проінформував про оздоровлення та відпочинок юних жителів нашого району. Із 3 494 дітей шкільного віку (від семи до сімнадцяти років) організований літній відпочинок та оздоровлення отримали майже 73 відсотки (на 11% більше, ніж минулого року).

Для фінансового забезпечення дитячого відпочинку залучено 269,7 тисячі гривень з місцевого бюджету, 213 тисяч надав Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, ще 226 тисяч – залучені кошти.

Начальник відділу освіти Леонід Литовченко розповів про пришкільні табори, у яких побували 1 104 дитини. Директор відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Анатолій Міщенко повідомив, що у шість разів збільшено фінансування на закупівлю путівок за повну вартість.

Підсумовуючи, голова РДА Анатолій Соломко закликав присутніх до співпраці і злагоджених дій у наступному літньому сезоні. Адже досягнення гарних результатів повністю залежить від скоординованої роботи всіх причетних структур і організацій.

Чума, амброзія, сказ…

На колегії також були розглянуті питання, які стосуються безпеки районної громади. Зокрема, питання профілактики сказу та запобіжних заходів по недопущенню занесення африканської чуми свиней на територію району.

– На сьогодні маємо одне неблагополучне по сказу село – Бігач, – повідомив начальник управління державної ветмедицини у Менському районі Олександр Белашко. – З початку року надійшло 47 повідомлень від жителів району про появу у населених пунктах диких тварин. Профілактику сказу ускладнює нестаток бюджетних коштів.

Залишається актуальною загроза проникнення на Менщину африканської чуми свиней, адже у сусідній Росії ситуація практично не керована. Отже потрібно бути дуже уважними і дотримуватися профілактичних вимог.

Про загрозу для нашого району золотистої картопляної нематоди та неспинного розповсюдження амброзії (рослини, небезпечної не тільки для аграріїв, а й для людей-алергиків) розповів фітосанітарний інспектор відділу державного нагляду фітосанітарної інспекції Чернігівської області Володимир Савченок.

На розширеному засіданні колегії РДА розглянуто й інші питання.

Участь у засіданні взяли голова районної ради Володимир Невжинський, міський голова Федір Фесюн, депутат обласної ради Петро Хомрач, керівники районних служб та установ.

За результатами обговорення питань прийняті відповідні розпорядження.

Коментарі закриті.