Готуймося до відключень електроенергіїУкраїнців попереджають про можливі відключення електроенергії, як це було у 90-их роках. Причина – дефіцит газу та вугілля, які необхідні для роботи теплоелектростанцій. Наслідок – якщо та чи інша область перевищить доведені ліміти по споживанню електроенергії, частині її населення доведеться сидіти без світла. У Міністерстві енергетики та паливної промисловості уже озвучили орієнтовні години можливих відключень.

Енергетична пастка

Війна на Сході обернулася для України енергетичною пасткою. Через дії терористів видобування вугілля різко скоротилося. На тлі газової проблеми це обернулося дефіцитом палива для теплоелектростанцій. Вони ж виробляють близько половини усієї електроенергії.

Є ще атомна та гідро­енергетика, але… Одночасно запустити в роботу всі українські ГЕС неможливо з екологічних міркувань. Атомні ж електростанції несуть виключно стале навантаження і до добових регулювань потужностей не залучаються. Відтак піки та провали навантажень покриваються винятково тепловими електростанціями, які працюють на газу, мазуті та вугіллі.

Зранку й увечері

– Тимчасове припинення електропостачання передбачається у робочі дні в період з 8.00 до 22.00 шляхом застосування графіків аварійних відключень, – розповідає начальник РЕМ Роман Гамениця. – Це пов’язано з перевищенням споживачами встановлених граничних рівнів споживання електричної потужності та з метою недопущення порушень в роботі об’єднаної енергетичної системи. Міністерство енергетики та паливної промисловості 4 вересня видало відповідне розпорядження. Відключатиметься електропостачання побутовим споживачам. Потужні підприємства, лікарні, комунальні об’єкти знеструмлювати не будуть, принаймні, поки що про це мова не йде. Однак хто знає, як далі розвиватиметься ситуація в країні, якою буде зима.

За словами Романа Миколайовича, найімовірніше світло в оселях зникатиме у «години пік», коли споживання електроенергії максимальне: з 8.00 до 10.00 та з 18.00 до 22.00.

Енергетики звертають­ся до споживачів з проханням максимально ощадливо використовувати електроенергію протягом доби і особливо, коли споживання електроенергії найбільше.

Свічки, лампи, ліхтарики

За таких умов знадобиться перевірений віками спосіб – запасатися свічками. На базарі їх поки що вистачає. Там же можна придбати й ліхтарики на будь-який смак і фінансову можливість.

У магазині «Майстер плюс» розповіли, що у них можна придбати гасову лампу – від 30 гривень, різноманітні ліхтарики – від 25 до 150 гривень, свічки – від двох гривень за штуку. Там же продадуть і лампу, котра заряджається від сонячної енергії, коштує така «виручалочка» від 80 до 150 гривень.

А як бути людям, в оселях яких встановлені нові газові котли, котрі без електроенергії не працюють? У тріскучі морози перспектива чотири години сидіти в задубілій хаті не дуже радує.

– Найбільш завбачливі господарі вже купують дизельні генератори, – говорить Роман Гамениця. – У залежності від потужності коштують вони приблизно від двох до п’яти тисяч гривень, споживають близько літра солярки на годину. Можна встановити генератор між двома сусідськими будинками – дешевше буде, дехто так і планує робити. Хочу попередити: у разі встановлення в оселі генератора обов’язково потрібно попередити РЕМ для нанесення інформації про його місце розташування на схему, аби попередити помилкове подання електроенергії на повітряну лінію.

Коментарі закриті.