Госпітальний округ буде в Мені
Молода надія менської медицини.
Жителі Менщини дедалі більше переймаються питанням, який же саме лікувальний заклад діятиме у нас у районі: лікарня інтенсивного лікування з переліком усіх відділень (так званий центр госпітального округу) чи лікарня планового лікування. Уже проведений аудит головного медичного закладу району стосовно його матеріально-технічного та кадрового забезпечення.

Кадрів бракує

Як повідомила «Нашому слову» заступник головного лікаря Менської центральної райлікарні Людмила Вахненко, нашим медикам було запропоновано розглянути питання щодо узгодженої діяльності разом із районною лікарнею сусідньої Сосниці. До 15 вересня необхідно буде подати спільний план реформування обох медичних закладів. Ця робота, безперечно, потребує злагод­жених дій районної ради, райдержадміністрації та адміністрації районної лікарні.

Медикам нашого району було вказано на основні проблеми, які необхідно вирішити, щоб саме у Мені був центр госпітального округу. Це, перш за все, питання кадрів та матеріально-технічного оснащення.

Щодо заповнення вакансій, то вторинну медичну допомогу у нас будуть надавати 39 лікарів. У порівнянні з багатьма іншими районами області у нашому забезпечення лікарями краще. Уже на сьогоднішній день в поліклініці райлікарні надається консультативна допомога за 16-ма спеціальностями.

Однак для того, щоб ефективно функціонувала лікарня інтенсивного лікування, необхідно забезпечити цілодобове чергування хірургів, акушерів-гінекологів та анестезіологів. Саме ці лікарі Менщині сьогодні вкрай необхідні.

Цьогоріч з 1 серпня в районній лікарні почав працювати молодий лікар-хірург, в інтернатурі готуються ще два, які мають прийти на постійну роботу саме до Мени. Це дасть змогу з наступного року організувати цілодобове чергування хірургів.

У нашій ЦРЛ наразі працюють два акушера-гінеколога вищої та першої кваліфікаційної категорій. Ще один лікар другої кваліфікаційної категорії перебуває у декретній відпустці по догляду за дитиною до трьох років. Після закінчення інтернатури мають прибути два лікарі цієї спеціалізації, що дасть змогу через два роки мати їх у лікарні загалом п’ять і цим забезпечити цілодобове чергування.

Медикам зведуть житло

Як розповіла далі Людмила Федорівна, на Менщині прийнята районна програма «Житло для медиків», що дасть змогу затримати молодих фахівців у районі. Відповідно до цієї програми, уже виготовлено проект будівництва двох чотириквартирних будинків для медиків. Є надія, що з наступного року можна буде розпочати будівельні роботи.

Крім того, велика увага приділяється оновленню матеріально-технічної бази. Зараз проводиться ремонт шатрового даху триповерхового приміщення, готується реконструкція даху над хірургічним корпусом.

Однак для того, щоб забезпечити функціонування нашої ЦРЛ як лікарні інтенсивного лікування, необхідно придбати цілий ряд апаратури. Зокрема, це кювез для виходжування недоношених дітей. Також потребує заміни фіброгастроскоп та апарат ультразвукового дослідження. Для надання невідкладної медичної допомоги треба ще одна одиниця санітарного транспорту.

Коментарі закриті.