пожежаЗ настанням теплої погоди пожежі стали справжнім лихом, адже на весняному сонці торішні залишки рослинності швидко висихають і легко спалахують від кинутого сірника або недопалка. Крім того, ігноруючи вимоги ряду діючих законодавчих документів, люди почали спалювати на присадибних ділянках, сільгоспугіддях і полях суху траву, стерню, листя або сміття. Як результат, з цих причин на Менщині лише з 9 по 14 березня виникло 5 пожежі, вигоріло близько 100,3 га сухої рослинності на відкритій території.

Так, 09.03.2014 року біля м. Мена відбулося загоряння сухої рослинності на відкритій території 12.03.20014 року біля с. Комарівка Менського району відбулося загоряння сухої рослинності на відкритій території, яка призвела до загрози загоряння лісового масиву та розташованих по неподалік хат. 13.03.2014 року біля Менського сміттєзвалища відбулося загоряння сухої рослинності на відкритій території, яка призвела до загрози загоряння сміттєзвалища.

Лише завдяки оперативному реагуванню підрозділу Менського РВ та 10 ДПРЧ м. Мена, голови Киселівської сільради вдалося врятувати від знищення вогнем ліси, об’єкти приватної власності. Окрім того, слід звернути увагу на те, що з потеплінням діти почали проводити більше часу на вулиці без належного нагляду дорослих і часто вигадують небезпечні ігри з вогнем.

У зв’язку з цим, Менський РВ Управління ДСНС у Чернігівській області звертається до населення з проханням дотримуватися вимог Законів України “Про охорону атмосферного повітря”, “Про охорону навколишнього природного середовища” та правил пожежної безпеки. Це дозволить Вам не стати винуватцем пожежі, уникнути зайвих матеріальних втрат та не спричинити загрозу власному життю й безпеці оточуючих Вас людей.

Якщо Ви отримали від повноважених служб дозвіл на спалювання рослинності чи сміття, будьте уважними та обережними у поводженні з вогнем. Перш, ніж розпалити багаття, розчистіть навколо нього суху траву в радіусі 1 м. Не розводьте вогнища у вітряну погоду та ближче 15 м від будівель. Постійно контролюйте процес горіння, адже поривами вітру або по сухій траві полум’я може вмить перекинутися на житлові чи господарчі будівлі, автомобілі, дерева тощо. Слідкуйте за розвагами дітей, роз’яснюйте їм про небезпеку пожеж, ховайте від них сірники та запальнички.

Перебуваючи в лісових масивах і паркових зонах, не кидайте непогашені сірники, недопалки та ні в якому разі не розпалюйте вогнища.

Начальник Менського РВ Управління ДСНС України у Чернігівській області майор служби цивільного захисту Д.В. Луговський

Коментарі закриті.