хомрачТакими словами головний лікар центральної райлікарні Петро Хомрач охарактеризував ситуацію з формуванням чи не формуванням у Мені госпітального округу.

Адже після того, як 4 жовтня офіційний сайт облдержадміністрації розмістив інформацію про створення регіональних медичних округів у Чернігові, Корюківці, Ніжині та Прилуках (а напередодні на цьому ж сайті претендентом на розміщення центру госпітального округу була вказана Мена), народ захвилювався, чи не позначиться це негативно на якості надання медичних послуг жителям нашого району.

Скорочення не загрожують

Одразу хочу запевнити, що ми, медики, не зважаємо на якісь підкилимні ігри, а продовжуємо робити усе можливе для надання доступної і якісної медичної допомоги, – запевнив Петро Хомрач.

До речі, через усю цю колотнечу з інформацією про створення медичних округів він змушений був перервати відпустку в одній зі здравниць Закарпаття й терміново повернувся до Мени.

Шукати ворогів у даній ситуації і панікувати недоцільно. Наголошую, що з медичної точки зору населення Менщини нічого не втратить, – вважає головлікар. – За той час, що я очолюю лікарню, вже стільки розмов точилося про реформування й створення різних центрів, а наша ЦРЛ як працювала, так і працює. Наш ліжковий фонд – найоптимальніший в області, скорочення не загрожують, навпаки – будемо й надалі удосконалювати роботу усіх відділень. Очільники району і ми, медики, тримаємо ситуацію під контролем. Стосовно утворення госпітальних округів триває діалог з керівництвом області та медичної галузі Чернігівщини, з депутатами.

Щоб віз не стояв попереду коня

За словами Петра Петровича, реформи у медичній галузі повинні бути виваженими. Щоб не виникали питання, де створити медичний округ чи базовий госпіталь, потрібно спочатку втілити у життя адміністративно-територіальну реформу. Отоді, на переконання Петра Хомрача, відпаде потреба у «змаганні» між колективами та персоналом медзакладів по області. Кожна об’єднана громада матиме ту лікарню, яку спроможна буде утримувати.

На тему реформування системи охорони здоров’я можна говорити довго, про створення округів – також. Поки що це все на рівні дебатів, – каже Петро Хомрач. – Але якщо вже аргументувати за формування госпітального центру саме в Мені, то в даному випадку козирів маємо достатньо. Нинішнього року наша ЦРЛ учетверте підтвердила вищу акредитаційну категорію, такими досягненнями може похвалитися лише Бобровицька лікарня. Двічі ми отримували сертифікат ЮНІСЕФ як лікарня, доброзичлива до дитини. Маємо дев’ять лікарів вищої категорії, більше половини – першої. Три грамоти Міністерства охорони здоров’я та орден «За заслуги» третього ступеня у керівника. Це хіба не аргументи?

Зросте роль сімейних лікарів

В інтерв’ю для ЗМІ начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш зауважив, що упорядкування мережі лікарняних закладів не передбачає їх скорочення. Скоріше навпаки – до 2020 року планується значне збільшення кількості лікарських амбулаторій.

За його словами, схема надання медичних послуг після реформування буде дещо іншою, мережу лікарняних установ змінять кардинально.

Приблизно до 80% медичних послуг має надаватися на рівні первинної допомоги: центрів первинної медико-санітарної допомоги, сімейних лікарів, амбулаторій та ФАПів. До лікарняного стаціонару людина потраплятиме значно рідше. Діятимуть денні стаціонари та амбулаторне лікування на дому.

При цьому надзвичайно зростає роль сімейних лікарів. В ідеалі такий лікар повинен стати агентом сім’ї в системі охорони здоров’я, направляти, слідкувати за здоров’ям та забезпечувати всю первинну діагностику.

Вторинний рівень – це надання стаціонарної допомоги, – зауважує Петро Гармаш. – Створення мережі закладів цього рівня є зараз чи не найскладнішим завданням. Адже ми маємо вірно визначити потребу населення області у такій допомозі, сконцентрувати кадровий потенціал, забезпечити сучасне обладнання, створивши лікарні інтенсивного лікування. Сьогодні планується, що в області буде створено п’ять госпітальних округів: два в Чернігові, а також у Ніжині, Прилуках та Корюківці.

Плюс до того працюватимуть п’ять міжрайонних акушерських відділень (два в Чернігові та по одному у Ніжині, Прилуках, Мені).

Має бути створено також п’ять центрів надання спеціалізованої кардіологічної допомоги: чотири міжрайонних відділення (у Ніжині, Прилуках, Бахмачі й Корюківці) та обласний кардіодиспансер.

Один коментар