У Менському районі пройшли загальні збори обласної асоціації органів місцевого самоврядування «Ради Чернігівщини». Учасники не тільки ознайомилися з районом, але й обговорили Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Загальні збори, які розпочалися у Березні, відкрив голова обласної ради Анатолій Мельник. Далі голови районних рад області відвідали Покровську церкву у селищі, де взяли участь у богослужінні та поспілкувалися з Благочинним храмів Менського району Василем Дендаком.


Завідувач виробництва ТОВ МВК «Панвітек» Антон Забродський розповів про розвиток виробництва м’яса птиці на Березнянській птахо­фабриці. Нині на підприємстві мають роботу біля 300 працівників. Нинішнього року тут планують удвічі збільшити випуск продукції.


Найкращі враження учасники зборів отримали під час відвідин фермерського господарства «Бутенко» у Дягові. Господарський підхід до справи, раціональне використання ресурсів, сучасні технології. Усе це дало підстави голові обласної ради Анатолію Мельнику стверджувати:

– Якби у кожному селі був такий господар, як Олексій Бутенко, наші громади розвивалися б успішно і динамічно.

Голови районних рад області також відвідали Менський зоопарк. Побували на презентації продукції філії «Менський сир» ПП КФ «Прометей».Під час пленарного засідання мова йшла про реформування місцевого самоврядування. Голова райдерж­адміністрації Анатолій Соломко розповів про основні завдання по виконанню програми соціально-економічного розвитку району. Голова районної ради Володимир Невжинський поінформував про роботу органів місцевого самоврядування Менщини по забезпеченню соціально-економічного розвитку території.

– Сьогодні потрібна децентралізація влади, передача основних повноважень на місця, – зазначив у своєму виступі голова обласної ради Анатолій Мельник. – Головним підсумком реформи має стати зміцнення самоврядування, аби громади мали усі важелі і достатні фінансові ресурси для забезпечення розвитку своїх територій.

Думками з приводу реформи самоврядування поділилися голова Талалаївської райради Юрій Дзюбан, керівники Чернігівської та Городнянської районних рад Михайло Литвин і Григорій Примак.

Усі фото Миколи Лареченка.

Коментарі закриті.