Вперше голови всіх громадських рад при органах влади Чернігівщини завітали на зустріч із очільником області Володимиром Хоменком.

Про це повідомила громадська рада при обласній державній адміністрації.

Як зазначив голова громадської організації ОЦ «Ініціатива» Павло Пущенко, подібна зустріч у рамках підсумкової конференції «Громадські ради в Чернігівській області: кращі практики та перспективи розвитку» стала важливим етапом у проведенні серії тренінгів по навчанню представників громадськості.

1 грудня – символічна дата для організації такого заходу, адже 20 років тому в цей день був проведений Всеукраїнський референдум щодо підтвердження Акта незалежності України. Тож, починаючи конференцію, губернатор наголосив на важливості забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації як державної, так і регіональної політики, адже таким чином відносини влади і громадськості переходять у вимір партнерських.

– Ви бачите, що змінюється сам підхід до співпраці з інститутами громадянського суспільства. Громадська організація для нас — не лише порадник, контролер, а також і важливий стратегічний партнер, — зазначив Володимир Хоменко.

У свою чергу заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко презентував проект обласної програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2012 — 2015 роки «Чернігівська громада», яка передбачає проведення заходів, направлених на залучення громадськості до процесів формування та реалізації державної та регіональної політики, проведення інформаційних заходів щодо діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства, підтримку їх ініціатив, а також вивчення громадської думки жителів області.

Було зазначено також, що головним координаційним та консультаційно-дорадчим органом, що забезпечує ефективну взаємодію обласної виконавчої влади та громадськості, є створена у лютому цього року громадська рада при облдержадміністрації, до складу якої входить 72 представники інститутів громадянського суспільства. Протягом звітного періоду проведено 4 засідання ради, 2 зустрічі президії з головою облдержадміністрації, 8 круглих столів та громадські слухання.

Виступали також і представники громадських рад при Бахмацькій, Талалаївській, Менській, Корюківській та Чернігівській райдержадміністраціях, які ділилися власними досягненнями у роботі. Так, голова громадської ради при Менській райдержадміністрації Тетяна Руденко наголосила на тому, що їх районне представництво змогло акумулювати досвід проведення громадської експертизи, чітко дотримуючись усіх етапів та законодавчих вимог. Анатолій Штим, голова Талалаївської громадської ради, розповів про успішне здійснення громадського моніторингу щодо дотримання владою Закону України «Про благоустрій населених пунктів». Голова громадської ради з Бахмачу — Тамара Силка — поділилася досвідом співпраці з депутатами різних рівнів у процесі вирішення проблем місцевого значення. Зокрема, у тісній співпраці влади і громадськості знайдено та реалізовано рішення щодо реорганізації Фастовецької дільничної лікарні. Виступила і Світлана Пасталиця, голова громадської ради при облдержадміністрації, яка наголосила, що важливим моментом для активізації діяльності громадськості є підтримка представників медіа та публічність діяльності громадської ради.

Та на противагу зазначеним надбанням було відмічено й певні негативні моменти цієї сфери стосунків. Адже становлення громадянського суспільства на рівні районів переживає складний етап становлення. Помітно малою є кількість громадських організацій у районах. Крім того, часто не вистачає досвіду у вирішенні посталих проблем та досягнення намічених цілей, присутня певна байдужість, зумовлена невірою громадськості у можливість ефективно впливати на прийняття владних рішень.

На низку питань керівники громадських рад вже отримали відповідь після проходження тренінгових занять, організованих громадською організацією «Освітній центр «Ініціатива» в партнерстві з Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень та Всеукраїнською громадською організацією «Спілка Української Молоді» за підтримки Проекту ПРООН «Розвиток громадянського суспільства».

Коментарі закриті.