хабарВ одному з сіл Чернігівщини приватний підприємець захотів відкрити магазин. Вподобане приміщення перебувало на балансі сільради, тож голова погодилася вирішити питання позитивно за 500 доларів США.

Повідомляє ПіК з посиланням на СЗГ УМВС України в Чернігівській області.

Являючись посадовою особою органу місцевого самоврядування, голова сільради вимагала та одержала неправомірну вигоду в розмірі 500 доларів США від фізичної особи-підприємця за оренду приміщення для ведення господарської діяльності.

В рамках кримінального провадження, відкритого за частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди службовою особою), співробітники управління ДСБЕЗ УМВС України в Чернігівській області затримали голову сільської ради при одержанні неправомірної вигоди. Предмет злочину вилучено.

Дії голови сільради караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Всього з початку року задокументовано 13 фактів вимагання та одержання неправомірної вигоди, загальна сума яких становить понад 90 тисяч гривень.

До відповідальності притягнуто 13 осіб, з яких 9 – посадовці органів влади та 4 – службовці контролюючих органів.

Коментарі закриті.