За тиждень фінішують чергові виборчі перегони. Цього разу обиратимемо депутатів до місцевого самоврядування, а також сільських, селищних і міського голів. «Наше слово» попросило голову районної державної адміністрації Анатолія Соломка поділитися враженнями від передвиборної кампанії.

– Анатолію Віталійовичу, як Ви оцінюєте хід виборчої кампанії в районі?

– Можу з впевненістю сказати, що підготовка до виборів, не дивлячись на короткі, навіть стислі терміни і масу проблем, проходить без явних порушень законодавства. Органи державної влади та місцевого самоврядування максимально сприяють виборчим комісіям, зокрема, здійснюють матеріально-технічне забезпечення їх діяльності. Сподіваюсь, вибори будуть проведені демократично, прозоро, об’єктивно, і зі свого боку я докладу для цього максимум зусиль.

– Кандидати у місцеве самоврядування в нашому районі проявляють досить високу активність. Зокрема, на посаду міського голови претендують 12 осіб, серед яких і колишній мер Михайло Кадушко, який незадовго до виборчої кампанії пішов у відставку. Така кількість кандидатів більша, ніж в інших районних     центрах області, і навіть більша, ніж в Чернігові. Це є позитивним фактором?

– Однозначно відповісти на ваше запитання непросто. З одного боку, велика кількість кандидатів є свідченням демократії та свободи вибору, підкреслює громадянську активність тих, кому не байдужа доля рідного міста. Люди прагнуть змін, які є на часі. Оскільки кандидата на посаду міського голови можуть висувати лише місцеві організації партій, то можна говорити про те, що 12 політичних сил в Мені займають активну позицію.

З іншого боку, пересічному виборцю завжди непросто зорієнтуватися у масі прізвищ, інколи, можливо, не зовсім відомих. Тому, отримавши виборчий бюлетень, він може розгубитись і зробити не зовсім свідомий вибір.

Багато європейських країн пройшли період багатопартійності і, в результаті аналізу різних ситуацій, дійшли до висновку, що у виборах оптимально мають брати участь шість – вісім політичних партій, не більше. Головна увага виборця повинна бути зосереджена на особистісних характеристиках кандидата, на тому, який він має життєвий досвід, які здобутки тощо.

Що ж стосується кандидатури екс-мера Михайла Кадушка, то хочу висловити свою думку не як голова райдержадміністрації, а як виборець. Його позиція, чи, даруйте, стратегія, як пересічного громадянина, мені, можливо, і  зрозуміла. Але разом з тим вважаю, що він,  як людина освічена, з великим досвідом роботи на керівних посадах, вчинив безвідповідально, неправильно. Причому безвідповідальність проявлена як по відношенню до своїх колег-освітян – працівників найбільшого навчального закладу району та його учнів, які вже здатні оцінювати подібні вчинки – так і по відношенню до керівництва району, що довірило йому нинішню посаду.

– Наскільки важливі нинішні вибори для майбутнього нашого краю?

– Демократично сформована влада – влада, яка дає можливість населенню висловити свою думку про ту чи іншу політичну силу, відтак висловити свою довіру і надати мандат.

Місцеві вибори 2010 року – це екзамен і для місцевих громад на здатність до самоорганізації. Для опозиції і для влади – свого роду тест на демократію.

Це шанс спокійно, без конфліктів взятися за роботу. Аби нарешті почати будувати Україну для людей.
Головною причиною хаосу й регресу, що тривали впродовж останніх п’яти років, була політична нестабільність. Саме вона, а також популізм, загравання з виборцями призвели до того, що наша держава стала аутсайдером з економічного розвитку. Саме ця нестабільність заважала ефективній праці на місцях: і на Чернігівщині в цілому, і на Менщині зокрема. Настав час змін, і перший крок до позитиву ми маємо зробити саме 31 жовтня, коли обиратимемо владу на місцях, обиратимемо тих людей, які мають змогу, сили та амбіції до нових перетворень, ставлять собі за мету працювати на благо своєї громади. Я вважаю, що саме зараз є можливість залишити позаду розбрат, конфлікти, протистояння, конфронтацію між гілками влади, яка все ж має місце сьогодні.

Я, як голова райдержадміністрації, готовий до співпраці, компромісів на благо району. Якщо в районі є люди, які вважають себе достойними крісла першої особи і доведуть це своїми діями та вчинками,  я готовий ним поступитися на благо району і його жителів.

Коментарі закриті.