Як стати фермером?
Григорій Слобода.

Хоч і кажуть, що земля нікого не зробила багатим, а лише горбатим, – не все те правда. Звичайно, якщо вирішив на ріллі хазяйнувати – спати не будеш. Будуть і руки в мозолях, і голова в думках, і чуприна сто раз упріє, але на хліб і до хліба заробиш. От і беруться за плуга ті, хто землю любить і роботи не боїться…

Бери землю

То як же людині, що бажає займатися сільськогосподарським товарним виробництвом у нашому районі, взяти в оренду земельні ділянки?

– Для таких потреб райдержадміністрація передає в оренду невитребувані земельні ділянки (паї), облік яких ведеться в кожній сільській раді, – повідомляє заступник начальника управління агропромислового розвитку РДА Григорій Слобода. – На початковому етапі людина має звернутися до управління АПР райдержадміністрації, де спеціалісти нададуть юридичну консультацію та допоможуть у написанні заяви про надання дозволу на виготовлення технічної документації на земельну ділянку. Згодом про це видається розпорядження голови РДА.

До заяви обов’язково додається довідка із сільської ради, на території якої людина планує обробляти землю. У ній вказується номер невитребуваного паю та його площа. В розробленій технічній документації встановлюються межі в натурі (на місцевості) паю, який передається в оренду.

Останнім кроком є її затвердження розпорядженням голови РДА, після чого укладається договір оренди.
Договори оренди земельних ділянок реєструються в сільських (селищних) радах за місцем находження земельної ділянки в Книгах записів реєстрації договорів оренди земельних часток (паїв).

Плати гроші

– Наразі відсоток від нормативної грошової оцінки земельної ділянки повинен бути від 3% і більше, – пояснює Григорій Васильович. – На території Чернігівської області середній відсоток становить 4%, тому саме ця цифра і вказується у договорах оренди невитребуваних земельних ділянок на Менщині.

Раніше орендна плата обраховувалась у залежності від кількості орендованих гектарів. Проте на сьогоднішній день в розрахунку береться до уваги лише кількість невитребуваних паїв, що передаються в оренду. Оскільки землі на території району розпайовані.

Таким чином, формула розрахунку орендної плати встановлюється така:

Оп = 0,04 х Ц. Де Оп – орендна плата; Ц – вартість орендованої землі, визначена шляхом множення вартості одного паю на кількість паїв, що передаються в оренду.

Вартість одного паю чітко встановлена окремо для кожної сільської ради.

– Часто виникають зауваження, що для паїв, які різняться площею і знаходяться на території однієї сільради, орендна плата є однаковою, – розповідає Григорій Слобода. – Справа в тому, що під час розпаювання землі ділились так, що грошова оцінка їх є однаковою. Тож оренда паю більшого розміру, наприклад, 2 га землі, що частково піщана, буде коштувати як і оренда меншого, наприклад, півтора гектара родючого чорнозему.

Коментарі закриті.