Під таким гаслом 23 листопада 2010 року Менським районним центром зайнятості було проведено ярмарок професій  для учнів старших класів загальноосвітніх шкіл  району.

Ярмарок професій став для більш ніж 350 учнів шкіл району нагодою звірити власні орієнтири зі своїми можливостями, інтересами та уподобаннями.

В заході приймали участь директор Чернігівського обласного центру зайнятості – Падалка Лідія Василівна, перший заступник голови районної державної адміністрації – Невжинський Володимир Михайлович, начальник Менського районного відділу освіти – Литовченко Леонід Володимирович, голова Менської міської ради – Фесюн Федір Іванович, представники роботодавців району, а також завучі та класні керівники шкіл, представники Менського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  та районної газети «Наше слово». У ярмарці взяли участь представники 15 навчальних закладів Чернігівщини та Сумщини, які готують спеціалістів за професіями та спеціальностями, які в даний час актуальні на ринку праці, серед них 6 технікумів, 6 професійно-технічних навчальних закладів, 2 університетів та 1 інституту.

В просторовій залі працювали консультаційні пункти Менського районного центру зайнятості, Менського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та навчальних закладів.

Кожен навчальний заклад розмістив у своїх куточках багато цікавого. Учні мали змогу отримати інформацію про навчальні заклади, про їх історію виникнення, ознайомитись з професіями та спеціальностями, за якими навчають зі стендів, що розміщувались в куточках; фотоальбомів; буклетів, що роздавались учням представниками навчальних закладів; а також з комп’ютерних презентацій, які демонструвались на екрани. Але найбільший інтерес викликало спілкування з представниками учбових закладів. Під час спілкування старшокласники мали змогу з’ясовувати умови вступу до навчального закладу, які професії та спеціальності можна отримати.

В фойє будинку культури Менським районнним центром зайнятості для відвідувачів заходу було організовано перегляд відеофільмів про світ професій, розміщені  папки з описами професій; комп’ютерна презентація послуг що надаються службою зайнятості; розміщена різноманітна роздаткова література, листівки, буклети, довідники навчальних закладів, інформаційні стенди. Спеціалісти служби зайнятості пропагували професії, які сьогодні  користуються попитом на ринку праці, надавали інформацію та консультації щодо широкого спектру послуг служби зайнятості. Бажаючі мали змогу пройти анкетування та тестування на визначення професійної спрямованості особистості.

Відкриваючи «Ярмарку професій» директор районного центру зайнятості Кот Тамара Василівна зазначила, що професійному самовизначенню випускників шкіл приділяється велике значення, і від правильного вибору професії чи спеціальності залежить майбутнє і людини, і країни в цілому. Тому достатня увага приділяється профорієнтаційній роботі, зокрема з випускниками шкіл та молоддю. Саме з цією метою проводиться «Ярмарок професій». Вона запевнила учнів в тому, що служба зайнятості – це їх надійний порадник у цій важливій справі. Якщо вони скористаються допомогою фахівців центру, які  шляхом використання сучасних профдіагностичних методик допоможуть визначитись у сфері трудової діяльності, вибрати професію, порадять щодо можливих шляхів професійного навчання, в тому числі і за рахунок служби зайнятості. А після закінчення навчання служба зайнятості допоможе у працевлаштуванні, адже постійно має інформацію про вакансії не тільки в районі та області, а й взагалі по Україні.

Далі перший заступник голови районної державної адміністрації Невжинський Володимир Михайлович, привітав присутніх з проведенням ярмарку професій, та побажав випускникам шкіл зробити правильний вибір адже робота позбавляє нас від трьох великих вад: нудьги, пороку і нужди. А правильно обрана професія – робить щасливими.

Міський голова Фесюн Федір Іванович у своєму виступі зазначив, що Мена завжди прийме «в свої обійми» професіоналів, які будть працювати задля процвітання міста, а Міська рада буде робити все, щоб зберегти трудовий потенціал міста.

Після чого розпочались змагання в розважально-мотиваційному профорієнтаційному конкурсі команд «ММС» Менської райооної гімназії, «Збривайся» Менської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Т.Шевченка та «10 гігабайт сміху» Степанівського МНВК. В ході запеклих баталій переможцями конкурсу стала команда «ММС» Менської районної гімназії. В номінації «Кращий капітан» за ріженням журі конкурсу перемогла Літвінова Тетяна – капітан команди «Збривайся» Менської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Т.Шевченка. Всі учасники змагань отримали цінні призи та подарунки від Менського районного центру зайнятості та спонсорів заходу, підприємців Кондакова Василя Віталійовича та Аношка Ігоря Сергійовича.

Головне в будь-якій професії – досягти вершини майстерності. Постійно працювати над вдосконаленням, і тоді – Вас обов’язково помітять і оцінять Ваш труд належно. Не бійтеся починати з малого.


Коментарі закриті.