Жителі Бірківки, котрі свого часу віддали свої паї в оренду ПП «Бірківське», воліють розірвати договори і співпрацювати з іншим господарством. Однак з юридичної точки зору це непросто. Вже й судилися, й численні збори проводили. Історія поділу бірківських земель продовжується.

Роблять вигляд, що обробляють

Бірківчани скаржаться: «Чому наші паї бур’яном позаростали? Ось приїдьте і самі подивіться, сфотографуйте!»

Тож минулої п’ятниці ми поїхали туди. Ще кілька років тому, пам’ятаю, усі поля у Бірківці стояли оброблені, місцевий сільгоспкооператив стійко тримався у лідерах. А у зведеннях, які надавало сільгоспуправління, ск «Бірківський» регулярно відзначався як один із кращих.

Нині у селі – два орендарі. Спочатку паї місцевих жителів узяло в оренду ПП «Бірківське», а з 2009 року став хазяйнувати ще й ФОП Бутенко М.О. Нині власники землі можуть порівняти, яке ж із сільгоспформувань працює краще і як виконує обіцянки, дані селянам.

– Ви подивіться, на що перетворився мій пай! – обурено показує Ніна Кумеда. – Усе позаростало бур’яном, скоро тут цілина буде. У цьому році навіть запорувати не стали (це про ПП «Бірківське – авт.). На пай, правда, дали 700 гривень, але ж «бутенківці» платять удвічі більше! І на сіножаті наші орендарі нас не пускають. То куди їхати корові косити? У сусіднє село?

– Мені Бутенко торік 1400 гривень виплатив, – підтримує Наталія Саук. – Маю договір і з тим господарством, і з іншим, то можу порівняти. Один пай обробляється, інший – заростає. Вже давно б перейшли до Бутенка, так не дають. Ми і судилися, і страйки влаштовували, і комбайни не пускали – усе марно.

Поле одне, посіви – різні

Ми неодноразово писали про орендарський бунт у Бірківці. Поки що розірвати договори оренди в односторонньому порядку неможливо.

Тим часом на одному полі – протилежні картини: ось буяє просо ФОП Бутенко М.О., а поряд – чагарники (втім, у цих хащах хоч визирають нещасні стебельця гречки). Та то хоч посіяно. Великі шматки поля просто стоять у бур’янах. Чому? Адже ПП «Бірківське» справно виплачує людям орендну плату за паї. І, за словами сільського голови Бірківки Катерини Фесюн, не забуває місцеву громаду: стільці для школи подарували, лак для паркету у сільську раду.

Щоправда, «бутенківці» більш щедрими показали себе: дитячому садочку подарували пральну машину, пилосос, плиту. І за оренду паїв платять по-різному: перші – три відсотка, другі – сім.

Нам вдалося додзвонитися до засновника ПП «Бірківське» Юрія Заводенка і спитати, у чому ж справа, чому поля у селі стоять занехаяні? Він коротко сказав: «Обробляться, не турбуйтеся». І відключився від зв’язку.

Селяни налаштовані войовниче та збираються знову подавати до суду. А поки що тихцем діляться припущеннями, що горе-орендарі, мабуть, чекають, коли земля стане товаром і задарма куплять її у селян.


Ось до такого стану довели керівники ПП “Бірківське” господарський двір колишнього колгоспу.


Отакі бур’яни ростуть на орендованих цим підприємством землях.

Поле, засіяне гречкою: бур’яни вищі за культурну рослину.

– Ось такі бур’яни ростуть на моєму паю, – бідкається
Ніна Кумеда.


Для порівняння: таке буйне просо виросло на полі, яке обробляє ФОП Бутенко М.О. (буквально за метр від забур’янілого лану).

zp8497586rq

Коментарі закриті.