laborant

Технік-лаборант хлібоприймального підприємства Тетяна Моняко проводить аналіз зерна нового врожаю. За її словами, наразі пшениця надходить якісна. Директор підприємства Григорій Синельник розповів, що на ХПП вже прийняли три тисячі тонн пшениці. 95 відсотків зерна – високої якості, другого та третього класу. Саме з такої пшениці печуть хліб та булки.

Наразі жнивують практично усі сільгосппідприємства Менщини, збирають пшеницю, жито, горох, ячмінь, гірчицю, люпин, ріпак, розповів «Нашому слову» заступник голови РДА з питань агропромислового розвитку Павло Терентієв.

Щодня у районі у середньому збирають урожай на 750 – 800 гектарах, тож незабаром повинні віджнивувати. Станом на четвер, коли готувався цей номер газети, ми мали такі цифри: врожай по району зібрано загалом на 3884 гектарах, ранніх зернових намолочено 7097 тонн. Врожайність у середньому складає 18,3 центнера з гектара.

За даними, котрі є в управлінні АПР, найкраще вродило у СТОВ «Олстас-льон» – 28 ц/га. Найменше поталанило ТОВ «Праця Стольне» – 10,1 ц/га. Однак варто зауважити, що тут врахована інформація не від усіх сільгоспвиробників, деякі нерегулярно передають зведення до управління АПР.

Невисока врожайність зернових викликана, на думку Павла Терентієва, несприятливими кліматичними умовами під час зимівлі. До того ж зіграла роль нинішня спека. Однак якість зерна цьогоріч набагато краща, тож продати його можна дорожче, сільгоспвиробники великих збитків через неврожай не зазнають.

Нині досить рентабельним є ріпак – і попитом користується, і ціна на нього висока, тож дедалі більше господарств сіють цю культуру. Непогано вродив цього року й горох, на його реалізації нині теж можна заробити. А от з ціною на кукурудзу та соняшник поки що невизначено. Так само не радує аграріїв ціна на жито, через надмірну кількість посередників у процесі його реалізації.

За словами Павла Терентієва, у ці процеси повинна втрутитися держава, щоб сільгоспвиробник напряму, через державні біржі міг за прийнятною ціною реалізувати вирощене. У будь-якому разі нинішнього року проблеми зі збутом врожаю не повинні виникати – у сусідніх державах скрутно через природні катаклізми. У Росії – засуха, Європу заливає й затоплює, тож український хліб піде на експорт.

Коментарі закриті.