В облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з впровадження заходів реалізації в області пілотного проекту державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Про це “Нашому слову” повідомило управління у справах преси та інформації ОДА.

Головною метою пілотного проекту, який складається з двох етапів, є забезпечення повноцінного лікування хворих на гіпертонічну хворобу, особливо соціально незахищених категорій населення України.

Під час реалізації першого етапу в аптечних закладах ціни на лікарські засоби були приведені у відповідність до реєстру, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31 серпня 2012 року №672 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 1 червня 2012 року №419».

Лікувально-профілактичні заклади в достатній кількості забезпечені рецептурними бланками, постійно здійснюється контроль за виписуванням рецептів, у яких зазначається міжнародна непатентована назва препаратів.

Серед медичних, фармацевтичних працівників продовжується роз’яснювальна робота щодо взаємозаміни лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою в межах міжнародної непатентованої назви. З метою інформування населення в лікувально-профілактичних та аптечних закладах області розміщені інформаційні матеріали з питань запровадження референтних цін на лікарські засоби для гіпертоніків, працюють «гарячі» телефонні лінії: у Чернігівській міській лікарні №1 та КП «Ліки України».

З 1 вересня в регіоні розпочалася реалізація другого етапу пілотного проекту, яким передбачається компенсації з державного бюджету аптечним закладам за зниження ними цін на ліки зазначеної групи.

В області налічується 223656 хворих на гіпертонічну хворобу. Лише за 9 місяців поточного року вперше в житті до лікаря звернулись 13550 осіб, які поставлені на облік як гіпертоніки. Це свідчить про те, що громадяни почали регулярно лікуватися.

Наразі в Чернігівській області, як повідомлялося на засіданні, проводиться робота з укладання відповідних угод із КП «Ліки України» та Чернігівською районною аптекою №180 для часткового відшкодування вартості лікарських засобів, на що з державного бюджету вже надійшли кошти до управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації.

Відтепер хворі на гіпертонічну хворобу зможуть купити ліки зі знижкою у мережі аптек КП «Ліки України» у районах та містах області, а в Чернігівському районі – у мережі аптечних пунктів центральної районної аптеки №180.

Коментарі закриті.