gaz_6ПАТ «Чернігівгаз» завершує підготовку до опалювального сезону. З квітня по жовтень зроблено чимало роботи, відтак газовики запевняють, що зима має пройти без female equivalent of «сюрпризів». Загалом фахівці компанії обстежили понад 2,6 тис км газопроводів, провели планове-технічне обслуговування більше 115 тис квартир, випробували внутрішньобудинкову систему газопостачання на герметичність у 87 тис споживачів. Витрачено більше 8,2 млн грн, які компанія отримує з тарифу на розподіл природного газу. Втім, через недостатність фінансування деякі роботи довелося відкласти до кращих часів. Не секрет, що основне надходження грошей в газовій галузі відбувається в опалювальний сезон, і тільки завдяки накопиченим за зимовий період коштам підприємство може спланувати роботи на літо. А на «літні» гроші вдається тільки «триматися на плаву» – їх вистачає лише на поточне обслуговування газорозподільних мереж. Так, внаслідок падіння обсягів розподілу газу за 9 місяців 2016 року «Чернігівгаз» недоотримав vs-best.com від тарифу на розподіл понад 17 млн грн планової тарифної виручки. Також до дефіциту обігових коштів призвела значна частка субсидій в розрахунках побутових споживачів, які неможливо спрямувати на фінансування виробничих програм. За словами технічного директора ПАТ «Чернігівгаз» Віталія Черчовича, заплановані заходи з підготовки до зимового періоду виконані на 95%. Реконструкція інфраструктури газопостачання передбачала заміну технічних пристроїв, які відслужили свій вік на нові. Окрім цього, проводилися поточні ремонти, яких вимагають правила безпеки систем газопостачання. «У першому півріччі ми biljni ремонтували технологічну частину ГРП та ШГРП. Одночасно виконувалися http://-onlineed.com/ роботи з технічного переозброєння шафових газорегуляторних пунктів і станцій катодного захисту. Замість застарілих шафових встановили надійне імпортне обладнання останнього покоління, яке не вимагає щорічних поточних ремонтів. Загалом у 2016 році було замінено 26 ШГРП, які прослужили понад 20 років і вичерпали свій ресурс, на суму 6,6 млн грн», – повідомив керівник.

Підтримуємо тиск у нормі

Заміна і діагностика canada-onlinerx.com газорегулюючого обладнання – один з from canada найважливіших етапів підготовки до зими, адже саме воно знижує тиску газу до побутового рівня, а в холоди, коли зростає споживання газу, повинно «працювати як годинник». «З цього газорегуляторного пункту, яке перетворює високий тиск газу на середній, живиться дуже велика кількість приватних будинків. Ні в якому разі, особливо взимку, не можна допустити його зупинки. Саме в цьому місті система не має кільцювання, а для пуску газу в кожен будинок знадобиться купа часу», – розказує слюсар групи ГРП/ШГРП В’ячеслав Гриньов. – Тому ми регулярно, а за новими правилами це раз на місяць, здійснюємо технічне обслуговування кожного газорозподільного або шафового пункту».

“Корозія металу”

Через те, що газопроводи на Чернігівщині пролягають переважно під землею, станції катодного захисту є невід’ємними складовими системи газопостачання. Правильно налаштовані параметри станції запобігають впливу корозії на газогін, що дає змогу значно скоротити втрати природного газу та не допустити аварій. «Застосування катодного захисту продовжує термін служби газопроводів. І що суттєво, нове обладнання зменшує споживання електричної over counter alternative uk енергії в середньому на 50% на кожному об’єкті», – розповідає бригадир групи електрохімзахисту Володимир Захаренко. У 2016 році було замінено 12 станцій катодного захисту, що коштувало компанії 1,3 млн грн. Нові СКЗ відрізняються від раніше встановлених своєю компактністю і можливістю автоматичної підтримки заданих параметрів по захисту газопроводу від корозії, що особливо важливо в умовах best place buy online uk збільшення щільності забудови населених пунктів. Також сучасні блоки дозволяють вести автоматичне керування станцією і в їх конструкції немає дорогих трансформаторів, які часто викрадали. Втім, газовики зазначають, що canadian pharmacy association conference обслуговування підземних мереж і ремонт проблемних ділянок у порівнянні з надземними виходить значно дорожчим. «Кожен тип газогону має свої плюси та мінуси. Підземний газопровід, якому більше 25 років, ми повинні трасувати та шурфувати кожні 3 роки, а яким вже за 40 – кожен рік, а таких в обласному центрі більшість – 252,5 км. Для цього кожну ділянку обходимо пішки із застосуванням спецобладнання. По-іншому знайти пошкодження або виток газу майже неможливо. Виявивши дефект, розкопуємо і усуваємо його – звісно, це і матеріальні видатки і робоча сила. Натомість, під землею газопроводи зберігаються краще, а надземні – більше потерпають від впливу зовнішнього середовища», – пояснює старший майстер служби контролю за виробництвом Микола Кирик. В ході підготовки до зими, фахівці служби контролю за виробництвом провели технічне обстеження 2,6 тисяч км газопроводів та відремонтували 610 метрів ізоляції. У реальних умовах вони постійно стикаються з різними нештатними ситуаціями, тому від їх якісної та оперативної роботи напряму залежить безпека і безперебійність постачання газу споживачам. Для комплексного приладового обстеження (КПО) підземних газомереж pret в нагоді стало раніше закуплене новітнє обладнання. Це лазерний витокошукач RLMD американської розробки, який в змозі виявити навіть мікро-витоки газу на відстані 30 метрів і під землею, трасошукач АППК 2000 МП та прилади для контролю стану покриття, що значно полегшують і пришвидшують процес діагностики газопроводів.

З 2018 року – всіх на лічильник

Ще одним з важливих напрямків роботи газовиків, що гарантує стабільне проходження опалювального сезону, є достовірний облік споживання природного газу. Для цього «Чернігівгаз» продовжує виконання державної програми з оснащення житлового фонду будинковими вузлами обліку. Загалом до кінця року планується встановити 621 надомник. Встановлення будинкових вузлів обліку пришвидшить виконання програми з оснащення житлового фонду лічильниками

Служба “104”- цілодобово напоготові

Щоб чернігівці почувалися у своїх домівках комфортно та безпечно, в області цілодобово чергують 26 аварійно-диспетчерських служб. Перед опалювальним сезоном аварійники добряче попрацювали над підвищенням своєї кваліфікації, провівши понад 2,5 тис учбово-тренувальних занять. Під час тренувань служба «104» відпрацьовувала дії в 13-тьох можливих аварійних ситуаціях, серед них – запах газу (в котельні, -onlineed в під’їзді, у дворі житлового будинку), вихід газу із підземного газопроводу, пожежа на газифікованому об’єкті, вибух газоповітряної суміші, отруєння чадним газом, припинення подачі газу чи різке падіння тиску без попередження, тощо. Завдяки застосуванню сучасного пакувального матеріалу – нитки Tangit uni-lock та нових високочутливих приладів вдалося зменшити кількість аварійних заявок. Так, з січня по вересень 2016 року аварійна служба прийняла 7 тис заявок на витік газу, що на 1,5 тис менше ніж за аналогічний період минулого року. У «Чернігівгазі» зізнаються, що вже не вперше доводиться готуватися до зими в умовах жорсткого дефіциту грошей, і наголошують, що старіюча газотранспортна система Чернігівщини з кожним роком потребує значно більших капіталовкладень. Втім, незважаючи на труднощі і неефективну політику в газовій галузі, працівники компанії докладають максимум зусиль аби всі роботи були завершені вчасно і щоб в домівках чернігівців було як і раніше тепло і затишно.

За матеріалами регіональної газової компанії “Чернігівгаз”.

Коментарі закриті.