Приєднатися до газових мереж стало простішеСпоживачам, які мали пільги і субсидії, а до таких відноситься більше третини усіх споживачів газу в Україні, компенсуватимуть вартість палива в межах нових норм, які зменшені у півтора – два рази.

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України №409 при розрахунках пільгової компенсації та субсидії у разі використання природного газу для індивідуального опалення соціальна норма становитиме сім куб. м природного газу на один кв. м опалювальної площі на місяць в опалювальний період. До цього соціальна норма складала 11 куб. м.

Як пояснила «Нашому слову» фахівець зі зв’язків із громадськістю ПАТ «Чернігівгаз» Наталія Свириденко, з 1 жовтня держава зменшила норми споживання газу, після чого соціально незабезпечені споживачі платитимуть за газ більше. А це, в свою чергу, призведе до виникнення боргів за газ.

Іншими словами – якщо отримувач державної допомоги перевищить нові нормативи споживання газу, то відповідну різницю не відшкодовуватимуть. Споживачу доведеться або економити на опаленні, або сплатити витрачене понад норму за повною вартістю, яка суттєво зросла з 1 травня 2014 року.

Нововведенням постанови є застосування коригуючих коефіцієнтів для розрахунку нормативів користування газом для індивідуального опалення отримувачам субсидій та пільг. Коефіцієнти залежать від типу житла (приватний або багатоповерховий будинок) та від регіону. Споживачі Чернігівської області мають соціальну норму 7,938 куб. м газу на кв. м для приватних будинків і 3,871 куб. м – для багатоповерхівок.

Від зменшених норм споживання найбільше постраждають споживачі, котрі проживають у багатоквартирних будинках і які мають індивідуальне опалення. Для них встановлено так званий коригуючий, а фактично понижувальний коефіцієнт для розрахунку витрат природного газу – 0,553. Приміром, раніше пільгова норма на опалення житла мешканця багатоповерхового будинку, котрий є дитиною війни, складала 370,1 куб. м, споживач отримував 25% знижки вартості газу – 100,76 гривні. Тепер пільгова норма дорівнює 140 куб. м газу і компенсація складатиме лише 38,10 гривні. Інші 75% спожитого в межах норми та 100% решти використаного газу оплатить споживач.

На думку самих газівників, ця постанова несе в собі значні ризики і може призвести до погіршення платежів і накопичення боргів та до виникнення соціальної напруги. Адже за умови дефіциту газу в першу чергу ПАТ «Чернігівгаз» відключатиме газопостачання боржникам.

«Наша компанія непокоїться, що споживачі, які вважаються малозабезпеченими, входять в опалювальний сезон зі зменшеними нормами та збільшеними з травня цінами за газ, адже це неминуче призведе до виникнення боргів», – наголосив начальник управління реалізації газу ПАТ «Чернігівгаз» Олександр Близнюк.

Довідка

Відповідно до постанови КМУ №409 з 1 жовтня 2014 року споживачі, які використовують газ для приготування їжі і мають централізоване гаряче водопостачання, оплачуватимуть шість куб. м на одну особу на місяць, за відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача норма збільшується до дев’яти куб. м. При наявності у приміщенні газової плити та газового водонагрівача норма становить 18 куб. м на одну особу на місяць. Якщо приміщення опалюється газом, норма споживання дорівнює 11 куб. м природного газу на 1 кв. м опалювальної площі на місяць в опалювальний період. При розрахунках пільгової компенсації та субсидії у разі використання природного газу для індивідуального опалення соціальна норма споживання дорівнює 7 куб. м природного газу на 1 кв. м опалювальної площі на місяць із застосуванням коригуючих коефіцієнтів, які залежать від регіону та типу побудови житла/домогосподарства.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Built as the capital of the Nabataean kingdom some 2,000 years ago, Petra prospered as a crossroads for camel caravans overloaded with spices and perfumes

Paris Hilton with Jordan Barrett at the Roberto Cavalli fashion show.ceinture hermes homme

“We won’t really know what happened to him out there until we talk to him,” he said.mcm backpack for sale

Brett knows Laurie is not quite sure about what he wants from her, but he is giving her two weeks to get on board and become his wife.ceinture hermes homme
, Searching for signatures of cosmic superstrings in the CMB Journal of Cosmology and Astroparticle Physics, 2010:2 (February 2010), 033, 19pp.chaussures louboutin Pas Cher

Auburn trailed by as many as six runs before entering the seventh down 10 5.toms on sale
cheap ray ban sunglasses

Коментарі закриті.