У Мені поліцейські оперативно вийшли на слід двох чоловіків, які вчинили розбійний напад на магазин, після чого виїхали до іншого населеного пункту.

Розкрити злочин правоохоронцям допомогли «розумні» камери, встановлені у містах і на трасах Чернігівської області в рамках проекту «Мережа Безпеки», повідомили в ГУ Національної поліції в Чернігівській області.

Двоє чоловіків 29 червня зайшли в менський магазин-вагончик, але покупки в їхні плани не входили. Один із них неочікувано почав розмахувати ножем та вимагати, щоб продавчиня віддала йому всі гроші. Налякана жінка слухняно виконала вказівку незнайомця, але той ще вирішив прихопити з собою її мобільний телефон.

Потім чоловік змусив жінку зайти в підсобку, прикрив двері та разом зі спільником вони сіли в машину і вирушили геть. Налякана продавчиня вибігла на вулицю та звернулася до перехожих із проханням подзвонити в поліцію. Саме тут і знадобилася «Мережа Безпеки», адже жінка запам’ятала колір та марку автомобіля.

Правоохоронці одразу скористалися архівними записами «Мережі Безпеки» і виявили, що таке авто дійсно знаходилося в цей час біля магазину. Можливості «розумних» камер дозволили поліцейським встановити номерний знак автомобіля, на якому пересувалися розбійники. Цей номер було внесено в базу розшукуваного автотранспорту, після чого поліція оголосила на території області план “Перехват”.

Система відеокамер відстежила, що автівка розбійників вирушила в бік Сосниці, а от уже в Новгороді-Сіверському легковик затримали поліцейські. Однак у ньому перебував лише таксист, який підвозив чоловіків — як встановила поліція, своїх знайомих. Натомість самі розбійники виявили бажання ще заїхати на рандеву до Чернігова.
У процесі подальшого оперативного відпрацювання отриманої інформації правоохоронці встановили, де варто очікувати на появу розшукуваних. На зворотньому шляху з обласного центру поліція й затримала гастролерів. У них було вилучено мобільний телефон продавчині та частину викрадених грошей.

Поліцейські також встановили, що один із чоловіків раніше неодноразово мав проблеми із законом та перебував у місцях позбавлення волі.

Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 3 статті 187 Кримінального кодексу України (розбій, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище), що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років із конфіскацією майна.

Наразі поліція перевіряє підозрюваних на причетність до скоєння інших злочинів. Триває досудове розслідування.

Коментарі закриті.