Архітектори пропонують спроектувати для міста квітники

– Одного разу я прокинулась і зрозуміла, що у нас Ук-РАЙ-на. Ми живемо в РАЙ-центрах і РАЙ-онах. В жодній країні світу, крім слов’ян, вони так не називаються. У англійців, наприклад, якийсь «дістрікт», у інших – «ріджн». Як нам ще сказати, що ми живемо в раю? Україна – це дуже гарне місце на планеті.

Ці слова належать засновнику та керівнику Школи ландшафтної творчості, співзасновнику та президенту Міжнародного союзу творців ландшафтів, ландшафтному архітектору-досліднику Людмилі Кликовій.

У приміщенні районної бібліотеки пані Людмила презентувала Українську уколу ландшафтної творчості «Оранта». На зустрічі були присутні представники місцевої влади, відділу освіти райдержадміністрації, творчі власники приватних квітників і ландшафтів та інші бажаючі.

– Упевнена, що в глибинці України є багато талановитих людей, про яких мало хто знає, – каже Людмила Кликова. –  Вони самі себе не презентують, а може не вважають за потрібне. Тому мені дуже цікаво спілкуватись з людьми в регіонах, милуватись неперевершеною красою Української Природи – з великої літери.

Головна мета створення Української школи ландшафтної творчості – покращення ландшафтів на прикрашання рідної землі.

Якщо створювати ландшафт за природними законам, то природа підтримує такі наші дії, допомагає: збалансовує, врівноважує ландшафт, додаючи потрібні рослини.

Якщо відчути глибше, то рослини, природні їх поєднання, оздоровлюють та зцілюють (повертають до цілого) людину.

За словами архітектора, Школа ландшафтної творчості має конкретні пропозиції до жителів міста та району:

– відновити міський парк, пропонують допомогу в розробці проекту та його втіленні;

– створити (відновити) фонтан;

– спроектувати квітники для центру Мени;

– створити стенд-експозицію про визначні місця в природі та відомих людей – вихідців  з Менського району;

– проводити еколого-просвітницькі зустрічі, розглядати конкретні практичні питання: «Створення квітників», «Чи були городи наших бабусь декоративними, й у чому сенс?» та інші за потребою та на замовлення;

– створити інформаційно-просвітницьку й еколого-ландшафтну службу: для початку давати відповіді на питання по саду-городу (обмін досвідом), оточенню осель, традиціям облаштування українського подвір’я, відновленню природи району (наприклад, як забезпечити переробку сміття);

– надихати та спонукати місцевих мешканців до участі в благоустрої міста та власних садиб;

– допомога у втіленні будь-якої цікавої ідеї, що стосується природи та рукотворних ландшафтів.

Школа ландшафтної творчості знаходиться в процесі набуття членства в нещодавно зареєстрованому Міжнародному союзі творців ландшафтів. Діяльність Союзу відкриє нові можливості співпраці з вітчизняними та закордонними фахівцями.

Головним представником організації у районі є менянин Сергій Дорошенко (тел. 3-14-72).

Українська Школа ландшафтної творчості «Оранта»

Коментарі закриті.