За інформацією управління аудиту ГУ ДФС у Чернігівській області, платниками податків області подано до ДФС України 23 звіти про контрольовані операції. Нагадаємо, що граничний термін подання такого звіту за 2016 рік минув 2 жовтня.

У даний час фахівцями фіскальної служби області проводиться моніторинг контрольованих операцій, відображених у звітах на предмет повного їх включення, встановлюються факти неподання звітів, а також відповідність умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки».

У разі встановлення під час здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням ризику щодо недотримання платником відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки», контролюючим органом направляється запит про надання документації з трансфертного ціноутворення.

Порядок направлення та зміст документації щодо контрольованих операцій визначено п.39.4. ст.39 Податкового кодексу України (далі Кодекс).

На запит ДФС, платник податків протягом 30 календарних днів з дня його отримання, зобов’язаний подати документацію щодо контрольованих операцій, зазначених в запиті, яка повинна містити інформацію, зазначену в п.п.39.4.6 п. 39.4. ст.. 39 Кодексу.

У разі неподання платником документації з трансфертного ціноутворення, або додаткової інформації протягом 30 календарних днів, до платника мають бути застосовані штрафні санкції відповідно до п. 120.3 ст. 120 Кодексу і складатимуть вони 3 відс. суми контрольованих операцій, щодо яких не подана документація, але не більше 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого Законом на 1 січня податкового року, за всі контрольовані операції здійснені у відповідному звітному році. Тобто, мінімальний розмір штрафної санкції складатиме 150 тис. грн., а максимальний 275,6 тис. гривень.

ДФС України листом від 20.07.2017 № 19084.7.99-99-14-01-02-17 надано роз’яснення щодо застосування штрафних санкцій у разі неотримання платником податків запиту про надання документації з трансфертного ціноутворення.

Ключовим моментом даного роз’яснення є визначення дати вручення запиту контролюючим органом.

Отже, запит вважається надісланим (врученим), якщо його вручено платнику, або його представнику особисто, надіслано на адресу останнього відомого місцезнаходження (за даними Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців) з повідомленням про вручення або у порядку визначеному ст. 42 Кодексу.

У разі, коли пошта не може вручити запит через відсутність за місцезнаходженням, або відмову посадових осіб від отримання такого запиту, та інших причин, то такий запит, направлений з дотриманням вимог п.п.39.4.4 та 39.4.8 п. 39.4 ст.39 Кодексу, вважається врученим у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення (із зазначенням причин невручення).

З урахуванням вищезазначеного, у разі ненадання платником документації з трансфертного ціноутворення протягом 30 календарних днів з дати, вказаної поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення відповідного запиту, до платника будуть застосовані штрафні санкції відповідно до п.120.3 ст. 120 Кодексу.

Отже, зважаючи на значний обсяг штрафних санкцій з питань трансфертного ціноутворення, ГУ ДФС у Чернігівській області закликає платників області уникати випадків порушення податкового законодавства з питань надання інформації на відповідний запит ДФС України.

Коментарі закриті.