mgolo37До міського голови та новообраних депутатів міської ради звернулися батьки загиблих воїнів АТО з Мени. Згідно їхньої спільної думки, під час декомунізації Мени одна з центральних вулиць мала б отримати назву “Героїв АТО”.

Під час другої сесії міськради новообраний міський голова зачитав листа від мами загиблого Вадима Жеребило. У листі-зверненні мама воїна висловлює шок і обурення від того, як були перейменовані вулиці нашого міста. Жодної з них не назвали вулицею Героїв АТО, хоча цю пропозицію підтримувало багато менян.

Деякі з присутніх депутатів також висловили своє обурення щодо нових “фруктових” назв вулиць та вказали на випадки ігнорування думки мешканців декомунізованих вулиць під час обирання нових назв.

Геннадій Примаков вважає справедливим і доречним це зауваження та доручив депутатський комісії міськради більш ретельно вивчити це питання та підготувати відповідне рішення.

20 коментарів

 1. Олександр Назаренко сказав:

  Знову перейменування?

 2. Павлік Морозов сказав:

  Не потрібно кожну вулицю перейменовувати, бо ж війна не завершена. Площу можна перейменувати в “площу героїв АТО.

 3. журналист сказав:

  Шановні на Червоній площі десятків зо два підприемств і кожному при перейменуванні доведеться змінювати юр адреси печатки ліцензії і повірте мені це все за кошт платників податків тобто за наш кошт

  • Павлік Морозов сказав:

   Хто вам таке сказав?

 4. polsshuk сказав:

  Перейменування вулиць – це просто жах! Якась флористика та й годі! Таке враження немов депутати міськради ухвалювали це рішення наосліп, чи після бурхливої зустрічі в сауні! Мені соромно за рідне місто!

 5. Павлік Морозов сказав:

  Менянам і міськраді вистачило розуму тільки на фруктові назви. а між прочим кожна вулиця ще до СССР мала якусь стару назву. кром тих, які нарізалися уже з 60 по 80тиє.

  • igorenko сказав:

   Пару трійку прикладів будьласка наведіть.

   Дякую.

  • Павлік Морозов сказав:

   Дореволюційні назви вулиць можуть бути десь в архівах або в музеї,проте при перейменуванні ніхто цими документами не користувався і навіть не думав це робити,зважаючи на те, як їх поперейменовували. Не видно жодного наукового, історичного та культурного підходу до такого серйозного питання. Безглуздя а не перейменування, мабуть,скоро будемо по новому перейменовувати. 🙂
   Є старі назви: Піщанівка, Дорошівка, Губорівка, Гуринівка, Крести, Зимівка, Кабанівка, Сидорівка, Чугаївка, Борсучка, Чернігівський шлях, більше не знаю, але чи були ці назви до революції офіційними назвами вулиць, чи просто в народі так звалися, невідомо. За більш детальною інформацією звертайтеся у менський музей.

 6. vitalik сказав:

  На нормальнi назви не вистачило розуму чи фантазiі???

  • igorenko сказав:

   А що там ненормального? як по мені то цілком непогані назви вулиць. Звісно що не погоджуюсь з усіма назвами(а тим паче моєї вулиці) але треба іти на компроміси, всіх не догодиш 😉

 7. Хтось сказав:

  Одним “дємократам” захотілось вулиці перейменовати,а людям геморой лишній. Мені чесно до с..ки як ті вулиці називються,і як зветься улиця на якій я живу, главно шоб сусіди нормальні були а не всякі там “трегубенки”)))

 8. polsshuk сказав:

  Як співав капітан Врунгель: «Как вы лодку назовете – так она и поплывет»! Знову нам гроші засліплюють свідомість, яку ніхто не хоче міняти. Отож не треба нарікати на когось, що він нічого не робить. Ми самі робити нічого не хочемо!
  Але облишимо філософію. Уявімо ситуацію. Вчитель у школі дає дітям домашнє завдання написати твір про назву своєї вулиці. Дітки, які мешкають на вулицях з «людськими» назвами напишуть про їх славетні діяння на літературній ниві або історичній арені. Це буде формувати національну свідомість та культивувати патріотичне виховання, поглиблювати знання з історії України.
  А учні, вулиці яких названі, скажімо, Сонячна, Дачна, Яблунева та ін.. будуть писати про сонце, приміські вілли та фрукти. Як тоді будуть виглядати і почувати себе такі діти в школі? Сміх, та й годі.

 9. crisin сказав:

  Сонячна, Зоряна, Яблунева (а шо на других улицах ни звезд ни яблонь нет?), Індустріальна (гду там индустрия), Соловьина (еще б воронячою или гусиною назвали))…. Бред а не названия. Примитивность в названиях говорит об ограниченности интеллектуального уровня как самих горожан,так и депутатов.

 10. mikola сказав:

  Шановні, а скажіть будь-ласка, коли проводили опитування, збирали у міськраді пропозиції від менян, де була ваша активність? Тільки на “клаві” кнопки давити? Чи позиція така – “противсіх” і “противсього”?

 11. Хтось сказав:

  А мене тоже не питали, вирішили перейменувать тихенько, без нашого согласія

 12. Adolph сказав:

  Сонячна, Зоряна, Яблунева – назви якісь дебільні. ;(
  Однак, нові назви вулиць відображають ставлення їх жителів до перейменування. Повна відсутність інтересу і бажання брати участь у цьому питанні. Дивною є і позиція міської влади. Чув я, що ходили з бумагами і записували пропозиції менян, однак до мене не приходили, і до інших сусідів теж. Опитали тільки тих, кого на вулиці зустріли, щось записали й пішли. Відбули одбуч, як кажуть. Втім, виною є якесь агресивне або навпаки, байдуже ставлення самих людей. Питаю: “А що ви їм відповіли?” Вони: “Сказали, що нам байдуже, як зветься наша вулиця. Що вони тут ходять, дурницями займаються!”. Отож, таке совкове ставлення є свідченням рівня нашої суспільної, політичної свідомості внаслідок низького рівня суспільно-політичної освіти і громадської позиції. Тобто, якби навіть їхню вулицю перейменували на вулицю Говняну чи Поносну, їм теж було б байдуже? Прикро за нас усіх.

 13. crisin сказав:

  Вот список самых тупых названий, которые я привожу в своей мною созданной класификации.
  Фруктовые названия улиц Мены:
  1. Вербова
  2. Вишнева
  3. Абрикосова
  4. Виноградна.
  Кустарниковые названия:
  1. Тернова
  2. Бузкова
  3. Калинова
  Названия космические:
  1. Сонячна (а на остальных улицах облачно) 🙂
  2. Зоряна
  3. Гагарина (не менялась)
  Названия придурошные:
  1. Весняна (там шо, всегда весна? А на другие улицы весна не приходит?)
  2. Щаслива (отчего вопрос)
  3. Тиха (может еще и буйная есть 🙂 )
  4. Дружня (а что, еще и враждебная может быть? )

 14. mikola сказав:

  Ну те що депутати лише відбули відбувальці, це зрозуміло. Директиву зверху спустили, то хоч якось косо-криво, а виконувати треба було. А “нє рвєнія, нє фантазіі” – це точно. Та й байдужість самих менян зашкалює)