1 листопада в Україні відзначається свято – День працівника соціальної сфери, – інформує Менська міжрайонна виконавча дирекція Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

В переддень професійного свята необхідно наголосити, що самовіддана, щоденна, кропітка, а подекуди і рутинна, але необхідна і успішна робота   спеціалістів Менської міжрайонної виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – Фонд) стовідсотково забезпечує виконання одного з основних принципів соціального страхування – державну гарантію реалізації працюючих своїх прав.

Станом на 1 жовтня 2015 року в дирекції на обліку перебуває  1118 страхувальників, що на 32 більше, ніж на початок року, в тому числі 62 особи, що уклали договори про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

За 9 місяців 2015 року  страхувальниками надано 846 заяв-розрахунків   на фінансування матеріального забезпечення на загальну суму 2,19 млн. грн.

Більше 80 відсотків цих витрат припадає на допомогу по тимчасовій непрацездатності. Водночас оплачуються листки непрацездатності по догляду за хворими дітьми віком до 14 років або за хворими членами сім’ї.

Крім того, фінансуються лікарняні видані у зв’язку з необхідності догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною-інвалідом віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за цією дитиною.

Працюючі жінки отримують допомоги по вагітності та пологах за весь термін відпустки в розмірі ста відсотків середньої заробітної плати.

Як і допомога по тимчасовій непрацездатності, матеріальна підтримка під час вагітності та пологів громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, оплачується з урахуванням встановлених законодавством пільг.

За 9 місяців підприємствами, установами і організаціями  Менського та Сосницького районів  до  дирекції надано 243 заяви – розрахунки на фінансування матеріального забезпечення працюючих на загальну суму           2,2 млн. грн.,  у тому числі: по тимчасовій непрацездатності на 1,5  млн. грн., по вагітності та пологах на  695 тис.грн. та на поховання  24,2 тис. грн. (розмір цієї допомоги наразі складає 2200 грн.).  Всі вони профінансовані.

Сьогодні  дирекцією  своєчасно та в повному обсязі виконується основне завдання Фонду – надання матеріального забезпечення.

Одним із пріоритетних напрямів роботи є  забезпечення застрахованих осіб путівками на реабілітаційне (відновлювальне лікування) в умовах санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм, яке являє собою сукупність заходів, покликаних забезпечити особам з порушенням функцій (внаслідок хвороб, травм чи вроджених дефектів) їх повне або часткове відновлення, повернути по можливості до нормальних умов трудової діяльності.

На рік дирекції виділено 16 реабілітаційних путівок на суму 135 тис. грн., які видаються застрахованим особам безкоштовно. Із січня по вересень використано 13 путівок на суму 109 тис. грн. Реабілітацію пройшли 13 працюючих осіб .

Пріоритетними є і напрямки роботи по запобіганню незаконних виплат матеріального забезпечення та завдання збитків бюджету Фонду.

Забезпечено щотижневий моніторинг виданих листків непрацездатності, ретельно вивчається кожен випадок їх необгрунтованої видачі або продовження, постійно надаються консультації застрахованим особам та оперативно розглядаються звернення підприємств, установ і організацій.

Постійно ведеться роз’яснювальна робота зі страхувальниками (бухгалтерами та головами комісій (уповноваженими) із соціального страхування) щодо своєчасної обробки листків непрацездатності, включення їх до заяв-розрахунків без запізнення, з метою скорочення терміну їх фінансування для своєчасного отримання застрахованими особами матеріального забезпечення та зменшення заборгованості за Фондом.

Як наслідок, є позитивні результати. Кількість виданих лікарняних та загальна кількість днів тимчасової непрацездатності мають тенденцію до зменшення: за 9 місяців 2015 року на 8,4% листків непрацездатності та на 8,3% днів.

Спеціалісти дирекції стежать і за дотриманням порядку використання страхових коштів. Станом на 1 жовтня проведено 52  перевірки правомірного та цільового використання страхових коштів підприємствами, установами та організаціями, за результатами яких встановлено неправомірних витрат  на загальну суму 3,1 тис.грн., з яких до бюджету Фонду уже надійшло 2,4 тис. грн.

Звертаємо увагу на те, що з необхідним пакетом нормативної бази кожен роботодавець може ознайомитись на офіційному сайті Фонду. Дирекцією проводяться навчання по роз’ясненню норм законодавства із соціального страхування, на яких спеціалістами висвітлюються проблемні питання та шляхи їх вирішення.

В друкованих та електронних засобах масової інформації  Менського і Сосницького районів постійно публікуються матеріали з актуальних питань роботи.  За 9 місяців поточного року їх оприлюднено 189, з них більша частина  – це роз’яснення діючого законодавства.

Отже, дирекція продовжує посідати важливе місце в соціальній інфраструктурі Менщини та Сосниччини і відігравати значну роль в забезпеченні добробуту громадян районів.

Вітаємо шановних колег зі святом! Миру вам, успіхів і натхнення у благородній справі, міцного здоров’я, щастя, добра вам і вашим родинам.

Коментарі закриті.