Головне управління ДФС у Чернігівській області проводить систематичну роботу щодо виявлення, аналізу та перевірки фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму.
За інформацією відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, протягом січня-серпня 2016 року в Єдиному реєстрі досудових розслідувань обліковано 24 кримінальних правопорушення. З них 13 кваліфікуються за ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), 1 – за ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення). Загальна сума нанесених державі збитків складає 20,3 млн. грн.
Легалізація незаконних доходів – це злочинна діяльність, що загрожує національній безпеці та вітчизняній економіці. Такі кошти нерідко використовуються для фінансування тероризму та розповсюдження зброї масового знищення. Крім того, це негативно впливає на міжнародний імідж України.
За легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом, статтею 209 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність.

Коментарі закриті.