Зовсім скоро відомий в Україні і далеко за її межами зразковий спортивно-цирковий колектив відзначатиме 15-річчя від дня створення. І з цієї нагоди на менян та гостей міста чекає грандіозний, феєричний концерт.

Кожен заклад має свою візитну картку, за якою його пізнають. Безсумнівно, вже багато років поспіль наш район і навіть область має яскраву, творчу, веселу і життєдайну візитівку, ймення якої і саме співзвучне святу – «Фієста». Вона уже переросла «дитинство», успішно подолала «перехідний вік» і входить у золоту пору «юності».

Так образно охарактеризувала етапи становлення уславленого колективу керівник районного центру дитячої та юнацької творчості Тетяна Руденко. І хоча 15 років з точки зору історії – це тільки миттєвість, та для дитячого об’єднання – це вже солідний вік. За плечима – дні і ночі кропіткої роботи, тернистий шлях до визнання, безліч справді феєричних виступів, десятки талановитих вихованців, сотні нагород, премій і дипломів, цікаві гастролі і враження. А попереду – ще більше.

На чолі колективу – завжди юна, весела, життєрадісна, креативна і талановита Анжела Цигипа, яка впевнено веде свій колектив до зіркових висот.

Чи думала вихованка центру творчості, що свого часу не тільки повернеться працювати до свого улюбленого позашкільного закладу, але й саме тут втілить у життя свою давню мрію: створити у рідному місті акробатичну студію? З радістю і ентузіазмом сприйняла вона пропозицію тодішнього директора ЦДЮТ Людмили Северінової відкрити акробатичний гурток і втратила спокій на найближчі 15 років. Бо більшу частину свого життя віддає улюбленій роботі.

Стукіт швейної машинки вже давно став улюбленою музикою у гостинному будинку родини Цигип, адже увесь цей час костюми для колективу керівник створює власноруч. Під нього замість колискової засинають діти Анжели В’ячеславівни Ростик і Валерія. І навіть чоловік Юрій вже не уявляє свого життя без цієї мелодії. А з-під голки барвистою стрічкою ллються все нові і нові фантазії, примножуючи славу колективу.

– Якщо згадати історію успіху «Фієсти», то найпершими вагомими нагородами та результатами колектив вважає участь у 2003 році у Міжнародному фестивалі творчості «Слов’янський базар» у Вітебську, – розповідає Тетяна Руденко. – А потім були гран-прі Всеукраїнського фестивалю «Чисті роси» у Києві та участь у звітному концерті Чернігівської області у Національному палаці «Україна». З 2004-го «Фієста» по праву носить почесне звання «зразковий». А ще через два роки колектив став постійним учасником благодійної акції у рамках Міжнародного благодійного проекту асоціації «Люба Лор Україна» у Франції.

Якщо ж брати результативність участі колективу в обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах тільки за останні п’ять років, то маємо наступну успішну картину:

– обласний проект «Я – майбутнє»: диплом І ступеня управління освіти і науки ОДА;

– Міжнародний фестиваль-конкурс «Золоті вогні Будапешту» (Угорщина): три гран-прі;

– Всеукраїнський благодійний фестиваль дитячої творчості «Звичайне диво»: диплом І ступеня;

– Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої творчості «Світ талантів України»: перше місце, диплом І ступеня;

– Міжнародний фестиваль-конкурс «Арт Весна-2008»: дипломи І, ІІ та ІІІ ступенів;

– Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Сівер Тон»: лауреат фестивалю;

– Міжнародний фестиваль дитячої творчості «Слов’янської дружби джерело» (Росія): лауреат фестивалю;

– Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Королівство мистецтв-2008»: диплом І ступеня для молодшої групи колективу;

– кубок Львівської облдержадміністрації: диплом І ступеня для старшої групи колективу та для Тані Трутень; диплом II ступеня для Валерії Цигипи;

– відкритий чемпіонат Чернігова із сучасної хореографії «Нове покоління»: дипломи I та II ступенів;

– відкритий Всеукраїнський фестиваль циркового мистецтва «Вогні Прометея»: диплом I ступеня;

– відкритий регіональний фестиваль циркового мистецтва у Маріуполі: перше та друге місця;

– відкритий фестиваль-конкурс «Гран-прі Карпат»: диплом лауреата у номінації «Шоу-номери»;

– Міжнародний фестиваль «Мистецькі барви» у Прилуках: диплом І ступеня;

– інтернаціональний фестиваль «Посмішки України» у містах Франції: лауреат фестивалю;

– обласний відкритий конкурс-фестиваль «Танцювальний марафон»: перше місце в номінації «Оригінальний жанр» для колективу, друге місце в номінації «Оригінальний жанр» для дуету, перше місце «Пластичний етюд» для соло і друге місце за виступ «Королева змій»;

– Міжнародний фестиваль «Мистецькі барви» у Прилуках: диплом першого ступеня для колективу та за соло-номер у номінації «Мікс-танець».

Тільки протягом останнього року вихованці гуртка побували на фестивалях мистецтв у Празі (Чехія) та у Гомелі (Білорусь) та взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Яскрава країна» у Дніпропетровську, де отримали диплом І ступеня.

Анжела Цигипа за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток дитячої творчості у 2006 році нагороджена нагрудним знаком «Відмінник освіти України». У 2009-му вона стала лауреатом обласної премії імені Софії Русової, а також нагороджена дипломом Міністерства культури і туризму України.

– Хочеться відзначити і той факт, що на даний час спортивно-цирковий гурток вже працює як справжня студія, – каже Тетяна Руденко. – Анжелі В’ячеславівні на допомогу прийшли колеги. Уже декілька років поспіль відкрито гурток акробатики початкового рівня, де з дітьми віком від трьох років займається молодий і перспективний педагог Наталія Єфіменко. Хореографічна підготовка вихованців у руках досвідченого і мудрого педагога Наталії Прохоренко. А для того, щоб фієстівці почували себе у Франції як риба у воді, французьку мову з ними вивчає справжній ас своєї справи Ніна Красногорська.

Найкращими помічниками керівника колективу є батьки вихованців, які підтримують усі ініціативи і починання, виступають постійними спонсорами.

Районний центр дитячої та юнацької творчості щиро запрошує усіх 3 березня 2012 року до районного Будинку культури на святковий концерті «Фієста. Фантазія. Феєрія» з нагоди 15-річчя утворення зразкового спортивно-циркового колективу. Початок – о 16.00.

У програмі свята – виступи кращих колективів і виконавців району. До «Фієсти» приїдуть їхні друзі: визнані колективи художньої самодіяльності області. І, звичайно, для своїх шанувальників виступатимуть і самі іменинники, які готують нові феєричні номери.

Квитки на дійство можна придбати з 20 лютого у приміщенні ЦДЮТ та у розповсюджувачів.

Коментарі закриті.