Менше року минуло, як колишня учасниця макошинського зразкового циркового колективу «Юність» Марина Редько отримала роботу художнього керівника Феськівського Будинку культури. А вже має суттєві результати: створені нею танцювальний колектив «Алегро» та циркова «Феєрія» радують феськівчан концертними номерами. Нещодавно Маринині підопічні-циркачі привезли кілька нагород із престижного фестивалю.

Феськівка має свою «Феєрію»

У «декреті» не всиділа

Тендітна й худенька Марина, на перший погляд, схожа не на керівника, а на юну учасницю творчого колективу.

– А що, я навичок не втратила після народження донечки, можу й сама виступати, – жартує. – Повірте, я горю цією роботою. Це так мені до душі! Свого часу я навчалася у Ніжинському училищі культури і мистецтв, а потім вийшла заміж, стала мамою. Та вдома довго не всиділа: коли малій виповнилося рік і два місяці, вийшла на роботу з бажанням щось творити, розвивати таланти. Спасибі обом бабусям – підтримують: чоловікова мама няньчить Настуню (малій у липні два рочки виповниться), а моя мама допомагає шити костюми. А ще я дуже вдячна своїй наставниці й керівнику «Юності» Вероніці Бур за те, що стільки всього навчила свого часу. Вона й зараз дає поради, підказує, допомагає вирізати викрійки концертного вбрання.

По селу не тиняються

Марина розповідає, що ідеї постановок та циркових трюків, костюмів розробляє сама, зазирає в інтернет, щось компонує, фантазує.

Феськівчани неабияк раді такому ініціативному та завзятому худруку, адже нині концерти у селі стали яскравішими й насиченішими. А до трьох десятків місцевих дітлахів не тиняються по селу, а займаються корисною справою: двічі на тиждень танцями, тричі – цирковим мистецтвом.

Узимку, правда, заняття проходили, так би мовити, в екстремальних умовах, бо кімната, де займаються юні таланти, опалюється грубкою, а та дуже димить. Тож старалися майже не топити, а тепліше вдягатися й активніше рухатися, аби не замерзти.

Звісно, без підтримки батьків своїх підопічних Марині Редько було б складно, адже на реквізит і костюми, на поїздки потрібні кошти.

Вдалий дебют

Нещодавно феськівські циркачі мали змогу продемонструвати свої таланти на Всеукраїнському конкурсі-фестивалі «Крок до циркових зірок», котрий відбувся у Чернігові. Попри зовсім юний вік, «Феєрія» виступила успішно. Люда Кащенко та Юля Андреєва зі своїм акробатичним номером «Вогонь» вибороли друге місце, Аліна Хропач і Яна Андреєва стали третіми у жанрі «Хулахуп», показавши номер «Грайливі дівчата».

Марина Редько радіє успіхам своїх вихованців і пишається, що достойно продовжила справу своєї наставниці Вероніки Бур.

Коментарі закриті.