Ситуація на дорозі була емоційна, але не зла. Протестувальники і водії ставилися одне до одного з розумінням.

У четвер вранці, 26 травня, жителі Феськівки перекрили дорогу автомобілям, які возили відходи з очисних споруд.

Хай вивезуть собі на город

– Ці відходи нам возять вже третій день, – розказали протестувальники «Нашому слову». – Спочатку ми думали, що то гній з місцевого свинарника. А потім дізналися, що насправді це нечистоти з очисних «Менського сиру». Запах від них такий, що вікно не можна відкрити, у хаті дихати нічим. До того ж ці рідкі нечистоти витікають з причепів на дорогу. Люди, які раніше працювали на цьому заводі та очисних спорудах, кажуть, що нічого хорошого у тих відходах, м’яко кажучи, немає.

Возять цю речовину на територію місцевого сільгоспкооперативу у відстійники для гною. За кількасот метрів від них – людські хати. До речі, ці відстійники не працюють. За словами пікетувальників, років двадцять тому їх закрила київська інспекція, щоб не забруднювали річку.

– Ми зверталися до сільського голови, – продовжують люди. – Він сказав, що документи між «Менським сиром» і ск «Феськівський» в порядку. Телефонували до райдержадміністрації, у санепідемстанцію зверталися. Ніхто не зміг запевнити нас, що ці відходи безпечні. Тож ми попередили сільського голову, що будемо перекривати дорогу, і прийшли сюди. І не дозволимо возити нечистоти у село, доки не переконаємося, що вони безпечні. А переконаємося тільки тоді, коли хтось із начальства вивезе трохи цієї речовини до себе на город або на клумбу під двір.

Нечистоти – корисні?

Пікетували дорогу жителі Феськівки до обіду. А тоді «відпустили» КамАЗи, попередивши водіїв: «Їдьте, обідайте, але назад можете не повертатися. Не пропустимо».

– Якщо доведеться, будемо звертатися в обласну природоохоронну прокуратуру, до народних депутатів, на телебачення, – кажуть люди, – але забруднювати село не дамо.

Сільський голова Микола Хареба повідомив, що його запевнили у безпечності відходів. Нібито цю речовину навіть можна використовувати для удобрення полів. Також сказав, що є документи, які підтверджують це. Проте сільський голова цих паперів не бачив.

– На очисних спорудах «Менського сиру» зараз йде реконструкція, – пояснив «Нашому слову» заступник голови райдержадміністрації Павло Терентієв. – Там чистять відстійники. Мул із них вивозять. Він не шкідливий для навколишнього середовища. Навпаки – це органічно-мінеральні добрива. Наскільки я знаю, тепер у Феськівку цю речовину возити не будуть.

Куди саме її вивозитимуть замість Феськівки заступник голови РДА не зміг відповісти. З цим питанням порадив звернутися до власників очисних.

Голова сільгоспкооперативу «Феськівський» Юрій Кот повідомив, що нечистоти возили на територію кооперативу за його згодою. Документів, які підтверджують їх безпечність не надав, зауваживши, що вони є у філії «Менський сир» ППКФ «Прометей».

Керівника «Менського сиру» нам застати не вдалося. Тож, щоб побачити документи, які підтверджують безпечність відходів, і дізнатися куди їх вивезли, послали письмовий запит. Чекаємо на відповідь.

Наскільки відомо «Нашому слову», після акції протесту автомобілів з відходами у Феськівці більше не бачили.

Коментарі закриті.