Учора, 13 вересня, Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про схвалення Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки».

 

Уряд офіційно визначив фермерство як найбільш оптимальну форму розвитку сільського господарства і основний пріоритет державної підтримки. Кабінет Міністрів України запропонує Верховній Раді України передбачити в державному бюджеті на 2018 рік мільярд гривень на підтримку фермерів.

 

– Ми маємо підняти українське фермерство на абсолютно новий якісний рівень. Це дасть можливість створити нові робочі місця на селі, наситити якісними продуктами внутрішній український ринок та зробити значний внесок у розвиток національної економіки, – зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

 

За три роки, за розрахунками Уряду, кількість робочих місць, створених фермерами, має зрости в 5 разів – зі 100 тисяч до півмільйона.

 

Розвинуте фермерство, окрім створення нових робочих місць, сприятиме вирішенню проблеми із безробіттям в сільській місцевості, а також забезпечить розвиток сільських територій.

 

Крім того, метою Уряду є підтримка переробки сировини всередині країни. Оскільки це дозволить збільшити валютну виручку від аграрного експорту та підвищити прибутковість виробників сільгосппродукції.

– Впровадження системної підтримки фермерства дозволить збільшити виробництво валової продукції сільського господарства вдвічі – за три роки до 12 % та розвинути переробку сировини всередині країни, зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

 

Також він наголосив на тому, що програма підтримки підкріплена значним фінансовим ресурсом:

У наступному році Уряд пропонує закласти в держбюджеті рекордну суму на підтримку фермерських господарств – мільярд гривень. Крім того, продовжують діяти й інші напрямки підтримки, зокрема, надання пільгових кредитів, часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання, здешевлення переробного обладнання.

Як програма допоможе фермерам

Програма включає в себе фінансові інструменти підтримки виробництва тваринницької продукції, садівництва, виноградарства та переробки сільськогосподарської продукції.

Будуть здешевлені агрокредити й агрострахування, надана підтримка фермерам-початківцям.

Для розвитку садівництва виноградарства, хмелярства та вирощування органічної продукції планується проведення спеціальних земельних аукціонів на право оренди земель.

Будуть створені стимули для технічного переозброєння фермерів, збільшення площ під органічними культурами (прогноз приросту – 10 %), а також відновлення галузей тваринництва.

Як Програма вплине на економіку країни

У результаті очікується збільшення частки фермерських господарств у виробництві продукції сільського господарства до 12 %. Передбачається орієнтація на переробку продукції всередині країни замість сировинної моделі сільського господарства, а також зростання кількості створених фермерами робочих місць в п’ять разів.

 

 

Довідково: На початок року на Чернігівщині діяли 598 фермерських господарств. У 2016 році ними оброблено понад 115 тисяч гектарів сільгоспугідь. Крім того, в господарствах вказаної категорії налічувалось більше 14 тисяч голів великої рогатої худоби, 12 тисяч свиней. Минулоріч фермери області зібрали понад 267 тисяч тонн зерна, майже 65 тисяч тонн цукрового буряку, біля 51 тисячі тонн соняшнику, близько 2 тисяч тонн льону, більше 29 тисяч тонн картоплі, 300 тонн овочів, 400 тонн плодово-ягідної продукції. Також ними вироблено понад 3 тисячі тонн м’яса худоби і птиці та більше 20 тисяч тонн молока.

 

 

За інформацією Департаменту інформації та комунікацій
з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України,
Департаменту агропромислового
розвитку Чернігівської облдержадміністрації

Коментарі закриті.