Європейський Союз ініціює масштабну інформаційну кампанію в Україні
Святослав Вакарчук.

Представництво Європейського Союзу спільно з посольствами країн-членів ЄС в Україні провели офіційну презентацію масштабної інформаційної кампанії, покликаної пояснити переваги тіснішої асоціації України з Європейським Союзом. Початком цієї кампанії, яка отримала назву «Сильніші разом», стала офіційна конференція у залі Національної філармонії України, протягом якої мова йшла про можливості, які чекають на громадян України у разі підписання Угод про асоціацію і глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі на саміті ЄС у Вільнюсі у листопаді цього року.

Посол ЄС в Україні пан Ян Томбінскі виступив із вступною промовою, в якій розповів про основну ідею нової інформаційної кампанії. Він окреслив дії, на які чекають від уряду та Верховної Ради України, виконання яких дозволить усім 28 країнам-членам ЄС підписати однойменні угоди у Вільнюсі.

Посол ЄС також наголосив, що підписання країнами ЄС вищезазначених угод можливе лише за умови вирішення усіх актуальних проблем, а це, в свою чергу, передбачає виконання величезного обсягу роботи. Разом з цим, він відмітив, що Верховна Рада України вже почала активну діяльність у даному напрямку.

Посол Ян Томбінскі говорив про цю ініціативу, як про поворотний момент в історії України, завдяки якому українські громадяни можуть отримати можливість самостійно вирішувати власне майбутнє. Він зазначив, що Європейський Союз забезпечить механізми для побудови Європи в Україні. Посол окремо підкреслив, що Європа вважає своїм обов’язком допомогти Україні на цьому шляху оминути помилок, яких припустилися інші країни у минулому, та швидше впровадити необхідні законопроекти.

Посол зазначив: «Рішення стосовно асоціації з Європейським Союзом є позитивним кроком. Європейський Союз не вимагає від України нічого, що могло б нашкодити стосункам між Україною та її найближчими сусідами, у тому числі з Росією. Напроти, реформування України у відповідності з вимогами Угоди про асоціацію відповідає інтересам усіх країн, у тому числі Росії.»

Після вступної промови Яна Томбінскі заступник Міністра закордонних справ України Андрій Олефіров пролив світло на позитивне ставлення уряду України до євроінтеграції. Він повторив слова Посла ЄС в Україні про те, що необхідно виконати величезний обсяг роботи і що вона виконується, оскільки уряд України вважає за обов’язок зробити все можливе, щоб гарантувати успішний результат саміту у Вільнюсі.

Потім із зверненням виступив Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков. Він розповів про позитивні наслідки та нові можливості співпраці з Європою для української бізнес-спільноти, зокрема малого та середнього бізнесу, частка якого в Україні складає лише 10% ВВП у порівнянні з 57% серед країн ЄС.

Томаш Фіала, Президент Європейської Бізнес Асоціації, розповів про те, як підписання вищезазначених угод вплине на рівень іноземних інвестицій в Україну. Він зазначив, що іноземні інвестори визнають важливість та величезні перспективи інвестицій в Україну з огляду на вигідне геополітичне розташування та великий промисловий потенціал, але наразі не можуть гарантувати повернення власних інвестицій через несприятливий економічний клімат у країні. Щойно угоди про співпрацю з ЄС будуть підписані та зобов’яжуть уряд України створити рівні умови підприємницької діяльності, інвестиції в нові галузі промисловості та нові робочі місця не змусять на себе чекати. Томаш Фіала окремо зупинився на реаліях економічних стосунків між Україною та Росією. Зокрема, він зазначив, що, враховуючи обсяги торговельних відносин Росії з країнами ЄС, які у десять разів перевищують відповідні відносини з Україною, підписання Україною угод з ЄС економічно вигідне Росії.

Наступна частина презентації була присвячена розвитку громадянського суспільства та майбутнім поколінням українців. І Директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук, і Президент Європейського молодіжного парламенту-Україна Анна Супруненко окремо говорили про вирішальне значення європейських цінностей в управлінні державою для майбутніх поколінь українців. Анна Супруненко відмітила, що активна участь та підтримка конференції українською молоддю самі по собі свідчать про те, що вона вже приймає європейські цінності.

Останнім, але не менш важливим, став натхненний виступ українського співака Святослава Вакарчука. На його думку європейські цінності вже стали рідними для українців. Він зазначив, що вибір не лише за урядом, але й за кожним окремим громадянином України. Кожен обирає цінності, за якими хоче жити сьогодні і завтра. Він відмітив, що справа не у виборі друзів, а у виборі важливих цінностей, оскільки якщо ми хочемо жити, сповідуючи свободу, правосуддя, відкритість та чесність, тоді вибір на користь європейського вектору є очевидним. І це є його особистим вибором. Зал відповів на слова Святослава Вакарчука бурхливими оплесками.

Конференцію було організовано Представництвом Європейського Союзу в Україні. Захід відвідали посли країн ЄС в Україні, новий Посол Сполучених Штатів в Україні, високоповажні представники усіх головних політичних сил України, а також близько 20 телевізійних каналів і понад 100 журналістів від національних та регіональних засобів масової інформації.

Коментарі закриті.