1b071113(1)6 листопада у центральній районній бібліотеці із читачами художнього слова проведено годину спілкування «Ми одна велика сім’я». Перед початком заходу учасники оглянули книжкову виставку “Україна наш спільний дім”. Директор бібліотечної системи Інна Дудко акцентувала увагу присутніх на тому, що Україна, де проживають більш ніж 130 національностей, є державою з високим рівнем толерантності.

Єдність українського суспільства забезпечується наданням національним меншинам можливостей для реалізації їх етнічної самобутності, використання рідної мови, культури, задоволення інших потреб та інтересів. Проте існують і невирішені питання в цій сфері. А тому учасники засідання з розумінням підтримали прагнення Президента України Віктора Януковича тримати на контролі питання реалізації прав осіб, які належать до національних меншин. Це особливо важливо на шляху лібералізації візового режиму з Європейським Союзом, наближення національного законодавства до європейських стандартів. А тому державні інституції будуть тісно співпрацювати з громадськими організаціями, які діють у сфері протидії проявам ксенофобії та нетерпимості.

Інна Дудко зазначила, що в районі немає компактного проживання національних меншин. З понад тридцяти восьми тисяч мешканців району 99 відсотків становлять українці. Проте, менська земля стала рідним домом для громадян інших національностей, серед яких є і представники ромської (циганської) національності. Більшість їх проживають у селищі Макошине. Кожного року у цьому населеному пункті проходять вечори циганського романсу.

По закінченню учасники години спілкування висловили впевненість, що всі національні меншини мають права, передбачені Законом України «Про національні меншини в Україні», а державна політики гуманізму й толерантності, забезпечення основоположних прав і свобод забезпечує умови для соціально-політичної єдності районної громади. Питання національних менших в державі, їх вирішення, й надалі буде умовою успішного розвитку України як європейської держави.

Довідково:

На території Чернігівської області зареєстровано 15 національно-культурних товариств (6 обласних та 9 міських. У м. Чернігів – азербайджанська, білоруська, вірменська, єврейська, корейська, ромська, російська, німецька, польська общини; у м. Ніжин – грецька, ассирійська, польська; у м. Городня – німецька; у м. Прилуки – польська. Вони не тільки вирішують різні соціокультурні завдання, пов’язані зі своїм етносом, але й спрямовані на встановлення міжнаціональних контактів. У роботі цих громадських об’єднань беруть участь представники різних національностей, прихильників даної культури. При товариствах діють 14 різножанрових аматорських колективи.

Основними формами співпраці влади з національно-культурними товариствами є тематичні зустрічі, різноманітні культурні акції, надання приміщень для проведення національних свят, задоволення прав осіб, які належать до національних меншин та подальшої гармонізації міжетнічних відносин у закладах освіти області тощо. Щорічно в серпні до чергової річниці незалежності України відбувається міжнародний фестиваль національних культур «Поліське коло», в якому беруть участь і кращі творчі колективи району.

 

За інформацією Менської РДА

Коментарі закриті.