Різноманітні практики належного управління в Естонії були представлені делегації із Чернігівщини під час ознайомчого візиту з 6 по 12 січня 2011 року.

За повідомленням Центру “Доброчин”, особливості прозорої діяльності виконавчої влади та місцевого самоврядування, ефективність використання новітніх технологій в системі енергозабезпечення та водопостачання, шляхи організації оперативного обліку та надання електронних послуг населенню – такі питання обговорювались з керівництвом та управлінцями Тартуських самоуправлінь.

Особливу зацікавленість викликали питання місцевого значення: як вирішують проблему опалення дитячих садків, організовують роботу громадського транспорту чи які основні статті наповнення і видатків місцевого бюджету.

Люди живуть на «місцевому» рівні, тому і певна частина змін має відбуватись на місцях. При рівних умовах і можливостях одні міста житимуьб краще, інші – гірше. Справа в людському факторі – є прагнення до змін, з’являться і можливості, і коло зацікавлених осіб, які будуть впроваджувати і підтримувати реформи. Інвестиції в людей – зміна їх ставлення до навколишнього оточення – перший крок на довгому шляху змін.

Центр «Доброчин» намагається надати можливості всім рівням державної влади та самоврядування Чернігівщини вивчити практики належного управління Естонської Республіки та втілити, хоча б частково, їх в своїх районах та містах.

Загальною метою проекту є посилення спроможності місцевих влад в Чернігівській області брати на себе проактивну роль у застосуванні належного врядування, з акцентом на прозорість та підзвітність.

Діяльність проходить в рамках проекту «Практики належного управління Естонії для українських місцевих влад», який виконує Центр «Доброчин» за підтримки МЗС Республіки Естонії.

До складу делегації входили:

Буцко Олександр, заступник Чернігівського міського голови

Фесюн Федір – міський голова Мени

Матюха Ігор – міський голова Корюківки

Лавський Анатолій – голова Городнянської райдержадміністрації

Рубашка Сергій – голова Ічнянської райдержадміністрації

Молот Геннадій – директор ТОВ «Десна – Експерт»

Герасименко Григорій – міський голова Ічні

Синельник Ірина – радник Чернігівського міського голови

Підгорний Олександр – експерт, директор Центру «Доброчин»

Дрозд Наталія – керівник проекту, Центр «Доброчин».

Коментарі закриті.