Досвід роботи місцевого самоврядування, отриманий під час поїздки в Естонію у лютому нинішнього року, сьогодні допомагає ефективніше вирішувати менські проблеми.

Про це повідомив міський голова Федір Фесюн на прес-конференції у Чернігові в експертному клубі «Чиста політика». Підсумки проекту «Практики незалежного управління Естонії для українських місцевих влад», який реалізує чернігівська громадська організація Центр «Доброчин», підвели учасники поїздки.

Зокрема, за словами Федора Фесюна, отримані знання використовуються у процесі створення комунального підприємства міської ради та реформуванні житлово-комунального господарства в цілому.

Окрім Мени, у проекті беруть участь Корюківка, Городня, Ічня та Чернігів. Представники цих міст зазначили, що також залучають естонський досвід для впровадження систем енергозбереження, використання альтернативних джерел енергії, ефективного управління справами своїх громад.

Заступник посла Республіки Естонія в Україні Маті Мурд, зазначив, що Україна знаходиться на першому місці у списку пріоритетних країн, з якими ця прибалтійська країна має намір розвивати найтісніші стосунки. Естонія готова продовжувати співпрацю і особливо саме у сфері розвитку місцевого самоврядування.

Керівник проекту Наталія Дрозд та експерт, директор Центру «Доброчин» Олександр Підгорний підкреслили, що Естонія та Чернігівська область дуже схожі за територією і чисельністю населення, мають спільне минуле. Однак Естонія пішла далеко вперед у розвитку демократії і самоврядування. Досвід цієї держави у подоланні проблем, які були багато в чому схожі на нинішні українські негаразди, є справді безцінним.

Центр «Доброчин» має намір і надалі продовжувати роботу у цьому напрямку. Зокрема, прозвучали ідеї щодо стажувань українців в Естонії, проведення у Чернігові форуму за участю естонського бізнесу для залучення інвестицій в економіку Чернігівщини.

Коментарі закриті.