У четвер, 24 березня, Мену відвідали представники естонської поліції. Вони розповіли менянам, як можна зменшити травматизм на дорогах, використовуючи флікери. Флікери – це світловідбивачі, маленькі значки або наклейки, які можна розмістити на куртці, штанях, рюкзаку або взутті. Ці штуки допомагають водіям швидше побачити пішохода в темряві.

В Естонії носити флікери у темну пору доби люди зобов’язані. Представник естонської поліції розказує, як у них слідкують за виконанням цього правила.

Організувала зустріч громадська організація «Центр «Доброчин». Захід пройшов в приміщенні районної ради. На ньому були присутні представники влади, навчальних закладів, відділення ДАІ та інших місцевих установ та організацій.

За словами організаторів зустрічі, використання флікерів особливо актуальне у містах і селах, де відсутнє вуличне освітлення, немає тротуарів і люди змушені ходити по обочині дороги. Завдяки світловідбивачам водій може побачити перехожого за 400 метрів. У результаті в пішохода буде більше шансів залишитися живим і здоровим.


Флікер бажано прикріплювати до одягу так, щоб він висів на висоті колін. Тоді він найкраще відбиватиме світло фар.

Естонія змогла у сім разів знизити смертність на дорогах, використовуючи світловідбивачі. Активна пропаганда культури носіння флікерів розпочалася в цій країні у 1995 році. За словами естонців, у 1995-1996 роках світловідбивачі носило лише шість відсотків дорослих пішоходів, а в 2009 – 74% дорослих і 95% дітей.

Естонці радили починати профілактику безпеки пішоходів саме з закладів шкільного та дошкільного виховання.

Ідею використання флікерів Центр «Доброчин» просуває по всій Чернігівській області. Діяльність проходить за фінансової підтримки МЗС Республіки Естонія та за сприяння Управління ДАІ МВС України в Чернігівській області.


Голова громадської організації “Центр “Доброчин” Олександр Підгорний демонструє флікер.


Учасники зустрічі.


Гості з Естонії отримують від міського голови сувеніри на згадку – обереги.


Міський голова Федір Фесюн (другий зліва) і начальник відділення ДАІ району Юрій Чернотицький (четвертий зліва) розпитують естонських поліцейських про особливості їх роботи.

Коментарі закриті.