У Менському районі станом на 1 листопада на диспансерному обліку перебувало 19 дорослих і п’ять ВІЛ-інфікованих дітей. Хворих на СНІД – сім чоловік: двоє дітей і п’ятеро дорослих.

Про це «Нашому слову» повідомила районний інфекціоніст Лариса Мартиненко.

При поліклінічному відділенні центральної райлікарні працює «Кабінет довіри», де можна пройти добровільне консультування, тестування на ВІЛ, а також, за бажанням пацієнта, анонімне обстеження.

За повідомлення ВООЗ, Всесвітній день боротьби зі СНІДом 1 грудня 2012 року проводиться під гаслом: «Через обізнаність населення до подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу!».

ВІЛ – це інфекційна хвороба, яка розвивається в результаті багаторічного знаходження в клітинах людини вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) і характеризується повільним пошкодженням імунної системи, що призводить до СНІДу (синдрому набутого імунодефіциту).

СНІД – заключна стадія ВІЛ-інфекції, коли імунна система людини не може протистояти інфекційним та іншим захворюванням. Основна умова профілактики ВІЛ – безпечна поведінка.

Основні шляхи передачі ВІЛ-інфекції:

– статевий, при незахищеному (без презерватива) статевому контакті;

– парентеральний, при користуванні  одним  шприцом та голкою серед
споживачів ін’єкційних наркотиків;

– від ВІЛ-інфікованої матері до дитини під час вагітності, пологів, у разі
годування груддю.

ВІЛ-інфіковані люди можуть жити без будь-яких ознак хвороби і виглядати та почуватися здоровими, але, незважаючи на це, передавати вірус іншим. Вірус імунодефіциту поступово розвивається у клітинах організму і зрештою знищує можливість боротись проти будь-якої інфекції.

Клінічні ознаки СНІДу виявляються через три – п’ять років після зараження. Можливі симптоми: швидка стомлюваність, нічна пітливість, збільшення лімфатичних вузлів, лихоманка, раптова втрата ваги, діарея, кашель, грибкові ураження шкіри та слизових оболонок. В подальшому виникає запалення легень, туберкульоз, злоякісні пухлини. Усе це призводить до смерті хворого.

ВІЛ-інфекція – здебільшого хвороба поведінки. На жаль, на сьогодні не існує ефективного методу захисту організму від інфікування ВІЛ шляхом вакцинації. Тому основна увага у сфері профілактики приділяється формування у молоді засад здорового способу життя, сексуальної культури, відмови від вживання наркотиків.

Коментарі закриті.