gripЕпідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і на Чернігівщині відповідає середньорічному рівню для зимової пори року. За перші чотири тижні 2013 року в області захворіли 5 175 осіб, серед них 3 116 дітей, що на 38,5% нижче епідемічного порогу.

Про це на засіданні прес-клубу «Ділове слово» повідомила завідувач інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні №2 Світлана Ворона.

Заступник директора обласного лабораторного центру Державної санітарно-епідеміологічної служби області Анатолій Валовенко зазначив, що оперативну інформацію щодо епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ всі охочі можуть отримати на веб-сайті Держсанепідемслужби.

Найефективнішим засобом проти грипу є щорічна вакцинація, проведення якої є найбільш бажаним напередодні очікуваного підйому захворюваності (у жовтні – листопаді). Проте здійснювати вакцинацію проти грипу можна і під час епідемічного сезону.

Щеплення особливо важливе для представників груп ризику, що дає змогу запобігти захворюваності та зменшити ризик ускладнень. До груп ризику належать, зокрема, діти, вагітні жінки, особи віком від 65 років, хворі на хронічні захворювання легенів, серцево-судинні захворювання, діабет, медичні працівники, вчителі й вихователі, особи, зайняті у сфері послуг, торгівлі, та низка інших категорій громадян. Разом з тим, слід не забувати і про протипоказання до вакцинації від грипу, серед яких — вік дитини до 6 місяців, алергія до компонентів вакцини, наявність гострого захворювання, що супроводжується лихоманкою, а також деякі інші, детальний перелік яких може назвати лікар.

Учасники засідання нагадали, що вакцинація залишається найбільш дієвим засобом профілактики багатьох інфекційних захворювань, у тому числі грипу. Звичайно, слід пам’ятати, що щеплення найкраще захищає саме від тих штамів грипу, на які розрахована вакцина. Однак, за словами Світлани Ворони, хоча інші штами і можуть викликати захворювання у вакцинованих, його перебіг, швидше за все, буде легшим, а ймовірність ускладнень знизиться.

З метою профілактики захворювання на грип в епідсезоні 2012 – 2013 років можуть використовуватися вакцини, які мають державну реєстрацію та пройшли лабораторний контроль якості. В Україні використовуються такі вакцини: Флюарикс (виробник — Німеччина), Інтанза (Франція), Інфлувак (Нідерланди), Ваксігрип (Франція), Гриппол плюс (Російська Федерація).

Якщо особа має бажання зробити щеплення, їй слід звернутися до дільничного терапевта або педіатра, пояснив Микола Картель. Лікар має здійснити обстеження і, за умови відсутності протипоказань, дати дозвіл на вакцинацію. Лікар також робить і заявку на вакцину, яка доставляється аптечним закладом у процедурний кабінет поліклініки, де і буде зроблено щеплення, після чого особа має щонайменше 1 годину побути під спостереженням.

Світлана Ворона також надала загальні рекомендації на випадок захворювання на грип. За її словами, хворого слід ізолювати в окремій кімнаті з температурою 20–22°С та вологістю 50–70 %. Якщо температура у хворого перевищує 39°С, рекомендується здійснити разовий прийом парацетамолу чи ібупрофену (однак не аспірину) та викликати лікаря. При цьому завідувач інфекційного відділення міської лікарні вкотре нагадала, що звернення до лікаря у випадку підозри на грип є обов’язковим, адже самолікування може призвести до небажаних наслідків і сприяти тяжким ускладненням.

Коментарі закриті.