– Зміни, внесені до Податкового кодексу України, зроблять адміністрування ПДВ зручнішим і прозорим, – вважає в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Чернігівській області Степан Дусяк. – Нова система електронного адміністрування дозволить відшкодовувати податок на додану вартість експортерам та імпортерам в автоматичному режимі на місяць раніше, ніж тепер. Також буде зменшено число критеріїв для автоматичного бюджетного відшкодування.

Таке нововведення буде запроваджене з 1 січня 2015 року.

Електронне адміністрування ПДВ дозволить ліквідувати «податкові ями» та інші махінації і зніме з цього податку тавро кримінального. Це реально скоротить обсяг «тіньової» економіки та витрати держави на адміністрування ПДВ. Нова система зробить неможливим формування фіктивного кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету. У результаті – відчутно зростуть надходження податку до бюджету. Крім того, що дуже важливо, підвищиться прогнозованість сплати податку на додану вартість до державного бюджету.

Нова електронна система складатиметься з трьох основних елементів. По-перше, це – єдиний електронний реєстр податкових накладних. По-друге, в банку автоматично будуть відкриті рахунки усім платникам ПДВ. По-третє, існуватиме база даних митниці щодо інформації про імпорт та експорт товарів.

З 1 січня наступного року для всіх платників ПДВ в автоматичному режимі відкриють електронні рахунки в банку, який буде створений та підконтрольний Національному банку України. Податкові накладні реєструватимуться в Єдиному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді. Для цього платник повинен мати достатню суму податкового кредиту, підтверджену податковими накладними, зареєстрованими в єдиному реєстрі податкових накладних, та сплатою ПДВ при імпорті товарів.

На Чернігівщині нині 3253 платники податку на додану вартість, зазначив в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Чернігівській області Степан Дусяк. – З них 93 суб’єкти господарювання декларують до відшкодування з бюджету суми ПДВ на рахунки платників у банку. За 7 місяців цього року заявлено до відшкодування з бюджету податку на додану вартість в розмірі 256 млн.грн. Відшкодовано ПДВ на суму 149,2 млн. грн., у т.ч. десятьом суб’єктам господарювання – 107,1 млн.грн. в автоматичному режимі, що становить 71,8 % від загальної суми відшкодування.

З 1 січня платники відчують переваги законодавчих змін. Скоротиться та спроститься також звітність з ПДВ, що дуже важливо для платників.

Мітки: ,

Коментарі закриті.