Протягом тижня жителі Менського району потерпали від систематичних відключень електроенергії. По черзі та навіть одночасно були знеструмлені усі населені пункти Менщини й усієї області.

– У вівторок надійшов лист із департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації, в якому йдеться про відключення електропостачання, – розповідає перший заступник голови Менської РДА Геннадій Примаков. – У зв’язку з гострим дефіцитом генеруючих потужностей та через відсутність палива на теплових електростанціях з 1 грудня введений графік аварійних відключень по області. Це робиться для забезпечення надійної роботи об’єднаної енергосистеми України в умовах дисбалансу між споживанням та виробництвом електроенергії.

Ось як відключення електропостачання коментує директор Менського РЕМу Роман Гамениця:

– Ситуація в Об’єднаній енергетичній системі України залишається напруженою: аварійно зупинилися 23 блоки ТЕС та один енергоблок Запорізької атомної електростанції. Через це виникла реальна загроза розбалансування роботи всієї енергосистеми.

Електромережі Чернігівщини є невід’ємною частиною об’єд­наної енергетичної системи Ук­раїни, тому енергопостачальна компанія зобов’язана безпереч­но і оперативно виконувати розпорядження держпідприємства «Укренерго». Графіки аварійних вимкнень – це один із оперативних заходів, які застосовуються при виникненні дефіциту в її потужності.

За словами Романа Миколайовича, протягом дня споживачів відключатимуть почергово. Фактично діють два графіки аварійних відключень. У першому випадку електроенергію виключають по команді з області, тоді почергово знеструмлюються певні території району.

– Ось, приміром, зараз (розмова відбувалася у середу вранці – авт.) за вказівкою «Чернігівобл­енерго» знеструмлена підстанція «Макошине», тож без світла нині усе селище, виправна колонія, Слобідка. Коли цю підстанцію увімк­нуть, надійде черга підстанції «Березна», без електроенергії будуть частина Березни, Ленінівка, Бігач. На черзі – підстанція «Феськівка», потерпатимуть жителі однойменного села, а з ними – і Лісок, Майського, Максаків, Блистови, Осьмаків, Семенівки та Дягови.

«Чернігівобленерго» оприлюднив орієнтовні години знеструмлення споживачів: 6.00 – 8.00, 10.00 – 12.00, 14.00 – 16.00, 18.00 – 20.00.

– Але це не означає, що саме в такий час буде припинятися електропостачання, – уточнює Роман Гамениця. – Адже діє також спеціальний графік відключень. Простіше кажучи, струм вимикатиме Київ. Приміром, у вівторок з 16.52 до 18.01 без світла лишився не лише увесь наш район, а ще й кілька інших районів області. Тривалість і обсяги відключень електроенергії регламентовані диспетчером «Укренерго» і можуть корегуватися протягом дня в залежності від обсягів обмежень.

Оскільки введення і припинення дії спеціальних графіків аварійних відключень здійснюється по команді диспетчера цент­ральної диспетчерської служби «Укренерго», «Чернігівобленерго» не може вплинути на ситуацію, змінити її та навіть проінформувати заздалегідь споживачів про час їх дії та тривалість.

Коментарі закриті.