seminarСемінар “Можливості для сталого сільського розвитку в Україні” був організований за підтримки державного бюджету Латвії.

Дуже цікавий семінар. Якщо уважно слухати прибалтів, то з’ясовуються відмінності радянської культури і європейської. При цьому вдається з’ясувати наше місце в процесі розвитку.

Приміром, для них те, що людський фактор, інтелектуальний ресурс нації є головним, самоочевидний, вони про нього навіть не згадують. Ми ж, замість розвивати інтелект людей все ще утопічно продовжуємо шукати “добрих очільників”.

Ще один озвучений факт – у них немає такого абсурду як комунальне підприємство при місцевому самоврядуванні, самоврядування не займається бізнесом, воно з бізнесом укладає угоди на конкурсній основі.

У цілому, дуже багато корисної інформації глибинного, сутнісного рівня. Важливо, що розповідають ті, хто проводить в себе зміни, а не наші візитери до більш розвинутих країн, котрі, як правило, звертають увагу на дуже другорядні моменти і представляють нам суть реформ так, щоб за псевдореформами в нас зберегти радянську суть.

Прошу до перегляду:

Коментарі закриті.