Відбулося перше засідання експертної комісії при Українському інституті національної пам’яті з розгляду пропозицій щодо перейменування населених пунктів.

Про це повідомив Український інститут національної пам’яті.

Як відомо, після 21 листопада 2015 року Верховна Рада України упродовж трьох місяців повинна прийняти рішення про перейменування населених пунктів та районів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, на підставі пропозицій місцевих органів самоврядування та рекомендацій УІНП.

Якщо органи місцевого самоврядування не подали власні пропозиції, парламент керуватиметься рекомендаціями Інституту національної пам’яті. У зв’язку з цим Інститут ініціював створення відповідної наукової експертної комісії для вироблення фахових рекомендацій щодо нових назв українських міст, селищ і сіл.

Надалі комісія проводитиме засідання щотижнево. Буть напрацьовані критерії щодо пропозицій нових назв населених пунктів. Коміся також підготує запити до державних обласних архівів, обласних організацій НСКУ, Інституту історії України НАН України, Інституту української археографії та джерелознавства НАН України імені М.С. Грушевського та Інституту української мови НАН України щодо надання інформації по історичних найменуваннях населених пунктів, існуючі назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

Один коментар

  1. Adolph сказав:

    Прикро, коли жителі Ленінівки не знають справжнього Леніна, коли жителі Жовтневого не знають, що насправді сталося у жовтні 1917 року, усвідомлюючи в своїй пам’яті лише те, що їм розповідала радянська пропаганда, прикро, коли жителі міста Щорс і досі вважають Миколу Щорса людиною, яка визволяла місто, а не окуповувала його. Комунізму давно нема, а комуністичний світогляд лишився. Отож, не захотіли самі перейменовувати, за них це зробить Верховна Рада, і вже тоді не треба скаржитись, що ваш населений пункт не так перейменували.