Внаслідок монетизації багато українців втратять свої субсидії. А єдине джерело, за рахунок якого український уряд може підвищити пенсії, є інфляційний ефект. Про це заявив глава Комітету економістів України Андрій Новак.


«Це підвищення соціальних стандартів, яке планується на 10%, навіть не можна назвати підвищенням. Це всього лише часткова індексація тієї інфляції сукупно, яка відбулася за три роки. Протягом двох років уряд сповідував політику затягування соціальних пасків. Тобто два роки вони зовсім не піднімали зарплати і пенсії, а тепер після 100% -їй трирічної інфляції тільки на 10% індексують, а не підвищують», – пояснив Новак.


При цьому Новак підтримав заяву віце-прем’єр-міністра Павла Розенка щодо того, що монетизація субсидій значно ускладнить процедуру їх оформлення. Глава Комітету економістів вважає, що повна монетизація субсидій та інших пільг не під силу для нинішнього українського бюджету.


“Коли буде проведена монетизація субсидій та інших пільг, відбудеться перерахунок, внаслідок чого дуже багато, хто отримує ці пільги, можуть їх втратити. Тому що повністю монетизувати зараз і субсидії і пільги – це непідйомний тягар для державного бюджету”, – підсумував Новак.

Мітки:

Коментарі закриті.