subsydiaМеханізм надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг передбачає визначення права на субсидію, виходячи з вартості послуг в межах норм споживання. Розмір субсидії розраховується з урахуванням обсягів фактично спожитих послуг у поперед­ньому періоді, але не більше від установлених норм.

Про це «Нашому слову» повідомив начальник управління соціального захисту населення РДА Володимир Роговенко.

Розмір плати громадян за умови призначення житлової субсидії не залежить від вартості послуг, взятої для розрахунку субсидії, а визначається в залежності від доходів (15 або 10 відсотків їх середньомісячного доходу).

У повідомленні про призначення субсидії зазначається обов’язкова частка плати сім’ї в межах норм споживання, яку отримувач субсидії повинен сплачувати щомісячно. Якщо вартість фактично спожитих послуг менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, отримувачі субсидії сплачують її фактичну вартість.

Якщо сім’я економно споживала газ, воду, електроенергію, при призначенні субсидії на наступний термін розмір її витрат зменшується на два відсотки за кожні 10 відсотків економії. Наприклад, за 10 відсотків економії послуг обов’язковий платіж зменшується з 15 до 13 відсотків доходу, за 20 відсотків економії – до 11 відсотків доходу.

Тобто, заощаджуючи енергоресурси, отримувачі субсидій мають можливість зменшити витрати на оплату житла до 9 відсотків. А сім’ї з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, а також сім’ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди І і II групи, – до чотирьох відсотків свого середньомісячного сукупного доходу.

Коментарі закриті.