Ефективні засоби від «зальотів»
Юлія Коваленко радить найперше
консультуватися з лікарем.

Про широкий спектр сучасних безпечних і ефективних методів контрацепції або, як їх називають, «методів планування сім’ї», на жаль, знає не кожна жінка і подружжя. Про ці делікатні (але такі важливі) речі зазвичай соромимося запитати в лікаря, покладаючись на «авось пронесе», поради бувалих подруг, сусідок, колег, інформацію з інтернету.

Вимираємо найшвидше

Відтак, як не печально, домінуючим методом регулювання народжуваності залишається штучне переривання вагітності. Рівень абортів в Україні високий: 12,36 на тисячу жінок репродуктивного віку. Торік їх проведено в медичних закладах країни більше 81 тисячі.

На Чернігівщині, регіоні демографічної кризи (вимираємо найшвидше: природний приріст сягає мінус 9,4, тобто, на одне народження припадає майже десять смертей), статистика ще сумніша.

Як поінформувала координатор програми «Здоров’я жінок України» в нашій області Юлія Завгородня, рівень абортів на Чернігівщині – 13,02 на тисячу (на 100 вагітностей – 25,32, на 100 пологів – 33,91). Дається взнаки і низький рівень репродуктивної культури, і не­обізнаність населення, відсутність сексуальної освіти.

Пігулки – альтернатива абортам

Різноманітні протизаплідні гормональні таблетки можна купити в усіх аптеках Мени. Ціни «кусаються», бо препарати імпортні: курс пігулок на місяць у межах 120 – 350 гривень. Недешево, але жіноче здоров’я, спокій і безпека того варті.

У аптеці Valeo, що в центрі міста, вибір контрацептивів найбільший. Яскраві упаковки, привабливі назви – «Жанін», «Ярина», «Новінет», «Регулон»… Загалом понад десяток видів.

Завідувачка Юлія Коваленко вичерпно характеризує кожен препарат, водночас застерігаючи, що на власний розсуд вживати їх не варто. Необхідна консультація акушера-гінеколога, який пропише пігулки, залежно від стану здоровя, віку, особливостей організму. Купувати ліки треба не за гарною назвою чи кольором коробочки, і навіть не за ціною – а саме за показаннями й рецептом.

За статистикою, понад 100 мільйонів жінок у світі приймають протизаплідні таблетки (і їх статеве життя – комфортне й безпечне). Ефективність комбінованих оральних (тобто таких, що вживаються через рот) контрацептивів становить 99,7%. Звісно, якщо правильно їх підібрати і застосовувати.

Від інфекцій, які передаються статевим шляхом, гормональні пігулки не рятують. Зате оберігають від небажаної вагітності й абортів, допомагають вирішити одразу кілька жіночих проблем.

У цій аптеці чимало і різновидів презервативів. За словами Юлії, їх купують жінки й чоловіки різного віку. При дотриманні усіх умов користування – результат позитивний (за статистикою, у 85% жінкам вдається уникнути вагітності). Розмір і якість матеріалу теж мають значення.

До слова, тільки презервативи захищають від інфекцій, які передаються статевим шляхом, зокрема, й від ВІЛ/СНІДУ.

Чимало засобів можна придбати і в аптеці «Ліки України» по вулиці Шевченка (поряд із районною лікарнею). Як запевнив завідувач аптеки Сергій Слукін, необхідні препарати можуть привезти на замовлення.

Нейтралізувати важко, але можна

Арсенал засобів для нейтралізації спритних і вертлявих живчиків-сперматозоїдів потужний. Хоча не всі обізнані з новітніми методами.

Аптеками райцентру мандрувала з яскравим буклетом «Запланований вибір», привезеним із Житомира з семінару-тренінгу для журналістів регіональних ЗМІ «Планування сім’ї в Україні – соціальний та медичний аспект». І ділилась знаннями з провізорами: буклет копіювали, вивчали і гуртом ми дискутували щодо практичності та ймовірності застосування модернових засобів сільськими жителями.

Наука пішла вперед: ін’єкційні контрацептиви, імплантати, гормональні пластирі, вагінальні кільця, сперміциди (губки, гелі, свічки)… На будь-які бажання й фінансові можливості. Треба лишень зробити правильний вибір індивідуального захисту від небажаної вагітності.

Коментарі закриті.