З’явилася норма, яка надає право підприємцям самостійно визначити базу оподаткування для місяців, у яких вони не мали чистого доходу. Тобто в будь-якому бездоходному місяці можна на власний розсуд або залишити базу нульовою, або ж визначити ту її величину, з якої бажаєте сплатити ЄСВ.

Причому в другому випадку самостійно визначена база не повинна бути меншою за мінімальну зарплату (до грудня 2015 р. – 1218 грн, з 1 грудня – 1378 грн) та не може перевищувати максимальної величини бази нарахування єдиного внеску (до грудня 2015 р. – 20706 грн, з 1 грудня – 23426 грн.)

Очевидно, це право на визначення підприємець реалізує при поданні річного звіту за ф.№Д5. Зауважте: стосується це правило періодів із 01.01.15 р. Тобто при поданні звіту за 2014 р. воно не працює.

До речі, описане нововведення поширюється не тільки на підприємців-загальносистемників, а й на самозайнятих осіб (нотаріусів, адвокатів, артистів, художників, літераторів тощо). Для них, нагадаємо, строк подачі звіту за ф.№Д5 – до 1 травня.

Коментарі закриті.