Які особливості сплати єдиного внеску необхідно враховувати? Єдиний внесок фізичні особи сплачують самі за себе шляхом перерахування безготівкових коштів з банківського рахунку або шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку у такі терміни.

Для фізичних осіб – «спрощенців», встановлено квартальні строки сплати єдиного внеску, а саме: єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, такі особи зобов’язані сплатити до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Фізичні особи-підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок за періоди, в яких вони були платниками єдиного податку незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні.

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування сплачують єдиний внесок до 10 лютого року, наступного за звітним.

Фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно та займаються незалежною професійною діяльністю (зокрема медичною практикою, юридичною, в тому числі є адвокатом чи нотаріусом), сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року на підставі даних річної податкової декларації.

Порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску регулюється Законом України від 08.07.2010 р. №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Нагадуємо, що за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску, у строки передбачені законодавством, накладається штраф та нараховується пеня.

Коментарі закриті.