Що це за нововведення та які очікуються переваги від його втілення? За роз’ясненнями з даного приводу ми звернулися до Чернігівської митниці ДФС.

Нам повідомили, що принцип «єдиного вікна» запроваджується з серпня 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 травня 2016 року №364 «Деякі питання реалізації принципу «єдиного вікна» під час здійснення митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю».

Це є суттєвим кроком на шляху реформування митниць, який також передбачає і зміну в роботі інших державних органів, уповноважених на здійснення санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю.

Сьогодні законодавством передбачено 29 документів, які можуть надаватися суб’єктом зовнішньоекономічної діяльності до митного оформлення. Із запровадженням принципу «єдиного вікна» скановані копії документів надсилаються до інформаційної системи лише один раз.

За принципом «єдиного вікна» здійснюється митне оформлення товарів як при ввезенні на митну територію України, так і при вивезенні товарів за межі митної території України.

При ввезенні товарів на митну територію України у пунктах пропуску через державний кордон України державний санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний контроль здійснюється митницею в установленому порядку у формі попереднього документального контролю, результати якого вносяться посадовими особами фіскальних органів до інформаційної системи.

При митному оформленні товарів фактично буде повністю електронний обмін інформацією з державними органами.

Якщо товар, заявлений в декларації, підлягає певним видам контролю, інформаційна система автоматично надсилає підприємству повідомлення про види державного контролю, яким підлягає товар, та перелік документів, які необхідно подати відповідному контролюючому органові для завершення необхідного виду державного контролю.

Підприємство в електронному вигляді надсилає до інформаційної системи скановані копії документів, необхідних для завершення відповідного виду державного контролю.

Протягом 4 годин, які визначені Митним кодексом, відповідні державні органи надають інформацію щодо дозволу на ввезення цієї продукції або відмову у дозволі. При наявності такого дозволу буде здійснено митне оформлення у встановлений час.

Сьогодні ДФС вживає всіх можливих заходів для того, щоб ця система запрацювала вже в серпні. Однак, можливо, що спочатку, на першому етапі, буде проведено дослідну експлуатацію системи та запроваджено її на деяких митницях.

Коментарі закриті.