Зібрати школяра, а тим більше «першачка» на навчання з кожним роком стає все дорожчим батьківським обов’язком. «Наше слово» порахувало, скільки конкретно коштує «шкільний шопінг» по-менськи. Сума вийшла чималенька.

Одяг

За простеньку шкільну форму доведеться викласти 600 гривень. Продавці кажуть, що можуть привезти дешевшу, по 400 гривень, але така пошита з китайського «пластику» і дитина буде просто мучитися.

Гарна та сучасна форма має й гарну ціну – більше тисячі гривень. Якщо захочете скласти комплект з різних елементів, то брюки або спідниця коштуватимуть близько 200 гривень, а піджак – 250. Сорочка або блузка обійдуться у 150 гривень, краватка, метелик, бантик – від 25 гривень.

Дитина в школу – батьки в борги
Менянка Дар’я Агреніч (майбутня шестикласниця районної гімназії) з мамою Наталією готується до школи. Дар’я каже, що сідати за парту не дуже хочеться, а от за шкільними друзями скучила.

За повсякденне взуття доведеться викласти 300 гривень, за спортивне – від 150. Спортивний костюм пропонують від 350 гривень і дорожче.

Останнім часом все більшої популярності у шкільному гардеробі набуває вишиванка – вона і на свята, і в будні знадобиться. Мінімальна ціна за вишиванку з коротким рукавом складає 125 гривень. Класична модель з типового матеріалу коштує 200 гривень. Чим складніший візерунок та чим якісніший матеріал, тим вища ціна. Менський максимум – 1600 гривень за вишивку бісером ручної роботи.

Загалом одягти школяра від «А» до «Я» коштуватиме батькам у середньому дві з половиною тисячі гривень.

Приладдя

Ціна на шкільний рюкзак у Мені стартує з 295 гривень та легко може перевалити за півтисячі в залежності від моделі. Простенький рюкзак на мотузочках, який використовують для зберігання взуття, коштує 25 гривень.

У рюкзак треба покласти щоденник (від 10 до 40 гривень), 20 зошитів (мінімум по три гривні за одиницю), обкладинки для зошитів по гривні, для підручників – від 35 до 45 гривень за набір.

Альбом для малювання вартує від восьми до 25 гривень, фарби – від 15 до 25 гривень, пензлі – по п’ять гривень, олівці – 15–35 гривень та фломастери за тією ж ціною. А ще ручка та простий олівець по 2,50 гривні, ластик за п’ять гривень, лінійка за три, підстругачка для олівців за ту ж «троячку» та тека для зошитів за 20 гривень. «Першачкам» радять придбати підставку для книг – ще двадцятка зверху.

Отож, шкільний рюкзак і все, що в ньому, витягне з сімейного бюджету близько 600 гривень.

Боргові зошити

Роблячи висновок, можна лише поспівчувати батькам, адже шкільні витрати на одну дитину цього року складають близько трьох тисяч гривень. Середня зарплата у Мені – трохи більше двох тисяч гривень. Тому й не дивно, що в кожному магазині є заповітний зошит, куди записуються борги тих батьків, які випроводжають своє чадо у храм науки, а самі ледь зводять кінці з кінцями.

Причина такого явища очевидна – злидні, які обсіли наші родини. От і викручуються меняни як можуть – хто в інтернеті шукає дешевше, а хто у секонд-хенді намагається знайти щось більш-менш пристойне.

У селах шкільні витрати намагаються компенсувати за рахунок продажу картоплі, яка в цьому році так собі, або за рахунок продажу теляти чи свині.

Сподіваймося, що якщо не ми, то наші діти, набравшись розуму у школі, зуміють змінити життя на краще. Тоді менським продавцям не доведеться заповняти борговий зошит, а батькам-боржникам червоніти, ніби двієчникам, які не спромоглися виконати домашнє завдання.

Мітки: ,

Коментарі закриті.