Кабінетом міністрів України з 1 липня 2014 року внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми. Про це розповідає начальник відділу субсидій та адресних соціальних допомог управління соціального захисту населення Менської РДА Валентина Рогова.

Об’єднали, зафіксували

Із 1 липня передбачається об’єднання допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги – допомогу при народженні дитини.

Установлено фіксований розмір допомоги у сумі 41 280 гривень, не залежно від кількості народжених дітей у сім’ї. Одноразова виплата при народженні дитини складає 10 320 гривень, а далі протягом 36 місяців – по 860 гривень щомісяця.

Конкретні приклади

1. Жінка народила першу дитину у грудні 2013 року, отримує на неї щомісячну допомогу при народженні дитини з січня 2014 року по грудень 2015 року у розмірі 860 гривень та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, що перевищує мінімальний.

З 1 липня 2014 року допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припиняється. Здійснюється щомісячна виплата допомоги при народженні дитини (860 грн.). Допомога до досягнення дитиною трирічного віку буде виплачуватися, починаючи з січня 2016 року, у розмірі 130 гривень (протягом 12 місяців до досягнення дитиною трирічного віку.).

У разі працевлаштування отримувача (або виходу на роботу) виплата допомоги у розмірі 130 гривень припиняється.

2. Працююча жінка народила першу дитину у червні 2014 року, відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку оформила на підприємстві з серпня 2014 року. За призначенням допомоги звернулася до управління соціального захисту населення у вересні 2014 року.

Заявниці призначається допомога при народженні дитини у сумі 30 960 грн. Виплата здійснюється одноразово у розмірі 10 320 гривень, а щомісячна виплата допомоги проводитиметься протягом 24 місяців (з липня 2014 no червень 2016 року) у розмірі 860 гривень. З липня 2016 року призначається допомога до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі 130 гривень.

Щоб зберігся трудовий стаж

З метою збереження права громадян на зарахування їм часу догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до трудового стажу органи соціального захисту населення будуть здійснювати відрахування до Пенсійного фонду за отримувачів допомоги при народженні дитини та за осіб, яким буде здійснюватися виплата допомоги до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі 130 гривень.

У разі працевлаштування отримувачів (або виходу на роботу) в період отримання допомоги при народженні дитини та допомоги до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі 130 гривень орган соціального захисту населення відрахування до Пенсійного фонду за таких отримувачів не проводитиме.

Коментарі закриті.