У Мені з’явилися чутки, що дитячі садки незабаром збираються закрити, щоб зекономити бюджетні кошти. Стурбовані мами почали бити на сполох: куди ж їм подіти малечу, якщо дошкільні навчальні заклади перестануть працювати?

Спершу запитали у матусь, наскільки болючим є закриття дитсадків.

– Навіщо економити на дітях? Закриють дитячий садок, будемо лишати нашу Діанку вдома і по черзі хтось її глядітиме, – коментує мама дворічної дівчинки Марина Москальчук. – Іграшки та мультфільми нас рятують, але ж дитині краще в дитсадку. Та і для нас так легше.

– Питання про закриття дошкільних навчальних закладів узагалі не ставилося, – стверджує за­ступник голови райдержадміністрації з фінансово-економічних та соціальних питань Олександр Мисник. – Дитсадки планово щоліта закриваються на нетривалий час для проведення ремонтних робіт. От і вирішувалося питання, як узгодити роботу трьох дошкільних навчальних закладів так, щоб батьки мали змогу в період закриття одного привести свою дитину в інший дитсадок.

За інформацією Олександра Петровича, були проведені збори, у яких взяли участь завідувачі дитсадків, голова освітянської профспілки, начальник відділу освіти, бухгалтер міськради. Узгоджувалося питання функціонування дитсадків у період відпусток та ремонтних робіт. Розглядалася можливість об’єднання груп для того, щоб вихователів відправити у гарантовану законом відпустку.

Зазвичай, у літній період деякі батьки дітей залишають вдома, тож до садка ходить тільки половина спискової чисельності. Групи не будуть переповнені, а працівники дошкільних навчальних закладів зможуть відпочити.

За словами Олександра Мисника, коли один дитсадок закривають для проведення ремонту, батьки матимуть змогу привести дитину в інший. Як свідчить практика, таких дітей близько п’яти – шести. Решта ж батьків мають змогу приглядіти за малим протягом двох тижнів і вдома.

– Наразі з усіма можливими проблемами ми розібралися, – каже Олександр Мисник. – Роботу узгодили і ніякі дитсадки закривати ніхто не буде.

Цю інформацію «Нашому слову» також підтвердила голова профспілки працівників освіти Ольга Волосюк. За її словами, ситуація знаходиться під контролем, жодних проблем із функціонуванням дитячих садків не існує.

– Щодо чуток, то, перш ніж бити на сполох, варто просто уточнити інформацію, – каже Олександр Мисник. – Райдержадміністрація завжди вирішувала і буде вирішувати у робочому порядку усі проблеми, які виникають і жителів Менщини.

Коментарі закриті.