За останні п’ять років кількість загальноосвітніх навчальних закладів області скоротились з 621 у 2012 році до 552 у 2016 році, – повідомив доцент Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського Михайло Артюх.

 

«Найбільший відсоток керівників-пенсіонерів у Чернігівському районі – 37,5% та місті Чернігові – 32,4%. До 2016 року Менський район був єдиним в області, де була відсутня названа категорія керівників. Керівники, які формуються, намагаються просуватись в кар’єрному рості та професіонали становлять 138 чоловік, або 25%, а ті, що спочивають на лаврах, намагаються дотягнути до пенсії, чи просто на  пенсії 414 чоловік, або 75%», – повідомив він.

За віком – наймолодшому керівникові – 25 років, а найстаршому 74 роки, хоча ще три роки тому працював директор школи, якому було 83 роки. Серед керівників 169 чоловіків і 383 жінок. Всі директори мають вищу освіту, деякі – магістерську.

 

Не дивлячись на те, що кількість навчальних закладів зменшується, а жінкам добавили пенсійний вік, за словами Михайла Артюха, відсоток директорів-пенсіонерів зріс з 19,3% у 2012 р. до 20,8% у 2016 р.

 

У найближчі п’ять років 79 (14,3%) керівників досягнуть пенсійного віку, а в наступну п’ятирічку 111 (20,0%) чоловік. Тобто 190 (34,4%) чоловік, в основному, спочивають на лаврах і намагаються утриматись на посаді.

 

На думку науковця, створення системи підготовки керівників-менеджерів освіти в закладах післядипломної освіти найактуальніший і найзатребуваніший шлях:

 

«Мені можуть заперечити, що розподіл умовний, а в реальності немає чіткого розподілу між віковими періодами і що є керівники, які, перебуваючи на пенсії, продовжують плідно працювати, генерувати ідеї та втілювати їх в життя, бути прикладом для інших керівників. Так, є такі керівники і я їх знаю. Але я знаю й інших керівників, у яких період спочивання чи утримання почався із 40 років. Я хочу звернути увагу на катастрофічне старіння керівників навчальних закладів. Не вигадувати нічого нового, а пригадати давно забуте і адаптувати до вимог сьогодення», – зазначає Артюх.

Коментарі закриті.