Дягівчани хочуть мати побутові послуги та упорядкувати пасовищаСхід жителів Дягови вирізнявся діловитістю: сільський голова не читав довгих доповідей, а люди підіймали життєво важливі питання. У цьому році вирішили навіть шлюз на річці відремонтувати та придбати спецодяг для місцевих пожежників.

«Якщо збрешу – перебивайте…»

Зібралися селяни у приміщенні сільради – місця вистачає і дрижаки ловити не довелося. Більше 50-ти небайдужих зійшлось, були присутні голова районної ради Володимир Невжинський, заступник голови РДА з питань агропромислового комплексу Павло Терентієв, депутат райради Микола Возіян, завідувач сектору державного земельного кадастру відділу Держземагентства в Менському районі Олександр Півень, дільничний інспектор міліції Леонід Калита.

– Коротко розповім, що нашій громаді вдалося зробити за минулий рік, – розпочав сільський голова Микола Бурка. – Якщо скажу неправду – сміло перебивайте і кажіть при всіх.

Голова похвалився санітарним станом Дягови та подякував усім односельчанам, які не полінувалися виходити на суботники та підтримувати порядок. Виступив з пропозицією призначити людину, відповідальну за прибирання у селі та на кладовищі.

Майже п’ять тисяч гривень із самоподатку пішло на ремонт доріг. На цей рік самоподаток вирішено залишити на тому ж рівні – 10 гривень із людини (по руках присутніх ходили списки «героїв» села, які здавати добровільний внесок не захотіли).

Питання автівки для проведення похорон вирішити поки що не вдається: авто є, а от кошти на його ремонт Держказначейство не пропускає.

Вогонь, вода і… корови

Дягова – одне з небагатьох сіл району, де збереглася місцева пожежна охорона. І вона не тільки числиться на папері, але й виїжджає на гасіння пожеж, у тому числі і до інших населених пунктів.

А таке високо цінують. Недаремно Василь Фесенко із Осьмаків надав дягівським вогнеборцям благодійну допомогу – цілу машину вугілля. Утримується команда за рахунок районного бюджету та коштів місцевої громади (дягівчани раніше здавали для цих потреб 65 гривень з двору, вирішили – по 70).

За ініціативи голови фермерського господарства Олексія Бутенка вирішено віднайти можливість забезпечити пожежних спеціальним одягом. А ще спільними зусиллями провести ремонт шлюзу, щоб можливу повінь зустріти у всеозброєнні, та відремонтувати мостик.

Болючою проблемою для села є неоформлені належним чином випаси для громадської худоби. Адже не багато не мало, а 201 корову утримують дягівчани, 47 телят та 23 коней. Наявні 130 га земель запасу потрібно взяти в оренду, щоб не втратити. А для цього треба і дозвіл отримати, і кошти віднайти. Гроші вирішили збирати усім миром, а з отриманням дозволу районна рада обіцяла допомогти.

Ще б зачіску зробити

Не мало добрих слів пролунало від людей на адресу вже згаданого Олексія Бутенка. Допомагає місцевий меценат школі і ФАПу, не забуває про клуб, дороги від снігу чистить, школяриків, як добрий Дід Мороз, новорічними подарунками наділив.

Олексій Іванович розповів громаді про свої депутатські справи (є депутатом обласної ради), пообіцяв вирішити питання з ремонтом шкільного даху.

– Слава Богу, є до кого за допомогою звернутися, – підвів риску сільський голова. – Усі місцеві підприємці та сільгоспвиробники завжди готові на допомогу прийти. От іще б хто із приватників згодився перукарню та швейну майстерню відкрити – взагалі б добре було. Ми б для них і орендну плату мінімальну встановили.

Коментарі закриті.