Двох менянок у лісі покусали гадюки
Віру Василівну гадюка вкусила за палець.

Жінки їздили по чорниці у Домашлин Корюківського району. Першу потерпілу доставили до районної лікарні 5 липня. А через сім днів – нова жертва гадюки.

Боляче не було

– Родом я із Домашлина, – розповідає потерпіла Віра Журило, – виросла у лісі. Щороку і я, і мої діти збираємо чорниці, але таке трапилося уперше.

Того дня жінка поїхала скутером у ліс зібра­ти на продаж ягід, щоб хоч якусь копійку заробити. Зібрала літрів три. Надибала буйний кущик, аж тільки протягла руку – щось як укусить! Віра Василівна глянь – а під кущем плямис­та гадюка.

– Боляче не було, але пішла кров, – згадує жінка. – Сяк-так добралася до нашого будиночка в Домашлині, а звідти мене одразу забрали на машині донька з невісткою.

За словами Віри Журило, «швидка» доїхала моментально. Лікарі оперативно надали першу допомогу.

– Я щиро дякую усім медикам, які рятували мене, працівникам реанімаційного відділення. Вони дуже добре до мене ставилися, – зауважує Віра Василівна.

Не гангрена, а чорниця

– Перша потерпіла дісталася лікарні за дві години після укусу гадюки, – розповідає заступник головного лікаря по медичній частині Володимир Салій. – Поки жіночка доїхала з Домашлина до Мени, поки зібралася…
Інша потерпіла барилася ще на годину довше. Хоча після укусу змії потрібно якомога швидше звернутися до лікаря. Адже отрута розповсюджується по тілу, і наслідки можуть бути невідворот­ні.

За словами Володимира Аркадійовича, обох жінок гадюки вкусили за кисть. Потерпілі були дуже налякані. Одна питала, чи взагалі буде жити.

– У однієї потерпілої були настільки сині руки, навіть місця укусу не було видно. Ми вже злякалися, що у жінки почалася гангрена. А насправді руки посиніли від чорниці, – посміхається Володимир Салій. – Наші медики помили їх розчином лимонної кислоти, то вже тоді можна було розгледіти, куди вкусив плазун.

Коні не винні

За словами завідувача терапевтичного відділення ЦРЛ Світлани Кочубей, потерпілих помістили в реанімацію. Негайно провели масивну дезінтоксикаційну терапію. А з Чернігова було оперативно доставлено протиотрутну сироватку, яка зберігається там для всієї області. До речі, одна доза такої сироватки коштує 1 390 гривень. Дорого, тому що для її отримання треба… убити одного коня.

– Після введення отрути гадюки коню виробляється імунітет, який і використовується як протиотрутна вакцина. А тварина, на жаль, помирає, – констатує Володимир Салій.

Через три дні після шпиталізації потерпілих виписали. Рятували жінок за рахунок лікарні.

– Років 10 як взагалі не було випадків укусів гадюк, – зауважує Світлана Кочубей. – За спекотної погоди змії дуже активні. Тому в такі дні краще утриматися від збирання ягід.

Варто пам’ятати основ­ні правила поведінки, якщо вкусила гадюка. Лікарі категорично не рекомендують накладати джут, припікати, різати уражене місце, а тим паче відсмоктувати отруту. Бо вона всотується у слизову оболонку рота і починає розповсюджуватися по організму. Необхідно промити рану водою і негайно звернутися до лікаря.

– А ще слід обережно поводитися із шершнями, бджолами, осами. І при укусах цими комахами негайно звертайтеся до лікарні, – застерігає Світлана Владиславівна.

Коментарі закриті.